ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

1/31/2014

Gece Yolcuları 01 Şubat Konseri / Beyoğlu Hayal Kahvesi

Yaptıkları şarkılarla müzik listelerinde ilk sıralarda yer alan Gece Yolcuları, 1 Şubat akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde sizlerle buluşuyor.

Mor ve Ötesi 01 Şubat Konseri - Jolly Joker İstanbul

Ünlü rock grubu "mor ve ötesi", 7. stüdyo albümünün yayınlanmasının ardından yeniden 1 Şubat'ta Jolly Joker İstanbul'da.


Türk rock müziğinin en önemli gruplarından mor ve ötesi, 1996 çıkışlı "Şehir" ve 1999 çıkışlı "Bırak Zaman Aksın" albümleriyle rock sahnesi için fark yaratacak bir grup olacağını gösterdi. "Gül Kendine" isimli üçüncü albümünü 2001 yılında yayımlayan mor ve ötesi, 4. albümü "Dünya Yalan Söylüyor" ile 2004 yılında çeyrek milyonluk satış yakalayarak, "Bir Derdim Var", "Cambaz", "Sevda Çiçeği" gibi hitleriyle ülkedeki rock müzik geleneğini ve yol haritasını değiştirmiş ve bir devrim yapmıştır. Albümden, "Mustafa Hakkında Her Şey" filminde de yer alan "Bir Derdim Var" Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yılın şarkısı olarak seçilirken, "Uyan" şarkısının video klibi MTV World Chart Express listesinde 1 numaraya yükseldi. Nitelikli söz ve şarkı yazımları, sıradışı konser performanslarıyla dikkat çeken grup, ısrarla savunduğu eşitlik, özgürlük, adalet kavramlarını sosyo-politik arenaya taşıyarak, 2000 yılı sonrasındaki barış ve demokrasi merkezli, savaş karşıtı hareketin ve birçok çevre odaklı kampanyanın öncülüğünü yapmıştır. 2005 senesinde plak şirketi Rakun'u kurarak tüm eser haklarını kendi himayesine alan mor ve ötesi, 2008 yılında TRT tarafından Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmek üzere seçildi. Eurovision şarkısı "Deli", bir mor ve ötesi klasiği olarak grubun birçok Avrupa ülkesinde de tanınmasını sağladı. Bugüne kadar 6 stüdyo albümü, 1 karışık albüm, 2 CD EP, 21 single/video klip yayınlayan, gerçekleştirdiği 5 Türkiye ve 3 Avrupa turnesiyle müziğini milyonlarca kişiye duyuran mor ve ötesi, 2010 yılında çıkan ve "Araf", "Sor", "Yorma Kendini" gibi hitleri barındıran "Masumiyetin Ziyan Olmaz" albümünün başarısının ardından yeni albüm kayıtlarını tamamladı. Serdar Ateşer'in prodüktörlüğünde kaydedilen ve 2012 sonunda yayımlanan Güneşi Beklerken'den ilk single "Oyunbozan", ikinci single ise albüme adını veren açılış şarkısı oldu.