ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

1/30/2014

Kurtalan Ekspres 31 Ocak Konseri / Shaft Club

Kurtalan Ekspres, 31 Ocak'ta Shaft sahnesinde dinleyicileriyle buluşuyor.


Ardı ardına yitirdiğimiz Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu anısına Kurtalan Ekspres tarafından yapılan “Göğe Selam” albümü ilklerin firması poll production tarafından piyasaya çıkarıldı. Eğer 70’ler rock Müziğine özlem duyuyorsanız ya da 80’lerin rock’ını köklerinize kadar hissettirecek bir albüm dinlemek istiyorsanız hepsi bu albümde. Teoman, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Özlem Yüksel, Feridun Düzağaç, Nev, Özlem Tekin, Fuat Güner, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, Ogün Sanlısoy ve Kurtalan Ekspres Poll Production önderliğinde şimdi göğün derinliklerine çekilmiş ve oradan kendilerine baktıklarını çok iyi bildikleri Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu’ya bir selam gönderdiler.

Kurban 31 Ocak Konseri / Kadıköy Sahne

Rock müziğin sevilen gruplarından Kurban, 31 Ocak'ta KadıköySahne'de sevenleriyle buluşuyor.


Moğollar 31 Ocak Konseri / Hayal Kahvesi Arena Park

Türk rock müziğinin efsane grubu Moğollar, 31 Ocak'ta Hayal Kahvesi Arena Park sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Vega 31 Ocak Konseri / Hayal Kahvesi Gaziantep

Ünlü rock grubu Vega, 31 Ocak günü Hayal Kahvesi Gaziantep'de sahne alıyor.1996 yılında kurulan Vega’nın ilk albümü "Tamam Sustum" 1999’da Sony Müzik tarafından yayımlandı. Deniz Özbey Akyüz’ün kendine has vokali ve Tuğrul Akyüz’ün gitarı Türk rock müziği için bambaşka bir soluk oldu. Ardından gelen canlı performans tecrübeleri, ikinci albümleri "Tatlı Sert" in yapılmasında büyük etken oldu. Grup, 2003 yılında "Hafif Müzik" albümünün çalışmalarına başladı. 2004 yılının Eylül ayında Serkan Hökenek ve Tuğrul Akyüz, albümün prodüktörlüğünü kendileri yapma kararı aldılar. Büyük bölümü ev stüdyosunda tamamlanan albüm, 2005 yılında Sony & GRGDN etiketi ile yayımlandı. Vega, bir süredir ara verdikleri konser programlarına, 2011 yılında tekrar başladı. Gerçekleştirdikleri her konserin dolu dolu geçmesi seyircinin de grubu ne kadar özlediğinin kanıtı oldu.

Feridun Düzağaç 31 Ocak Konseri / Ooze Venue

Sevilen aşk şarkılarının başarılı yorumcusu Feridun Düzağaç, 31 Ocak 'ta Ooze Venue'de sahne alacak


Koray Candemir 31 Ocak Konseri / Beyoğlu Hayal Kahvesi

Ünlü rock sanatçısı Koray Candemir, Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.


Kargo grubunun eski solisti Koray Candemir, son birkaç yıldır yaşadığı yurt dışı serüveninden sonra yuvasına dönüp solo çalışmalarına başladı. Önce sahne performanslarıyla dinleyicisiyle buluşmayı isteyen müzisyen, ikinci solo albümü "Yarım Kalan"ın yanı sıra yeni ekibi ve repertuvarı ile her cuma gecesi Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sahne alacak.

Malt 30 Ocak Konseri / IF Performance Hall

Malt grubu 30 Ocak 2014'de IF Performance Hall'da dinleyileriyle buluşuyor.90'lı yıllarda "Badluck" grubunun solistliğini yapan, radyo ve televizyonların tanınan simalardan Cenk Durmazel (Vokal) ile Barış Ertunç (Gitar, Vokal) ve Cenk Turanlı'dan (Bas Gitar) oluşan Malt, 2007'de "Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm" ve 2010'da "Arıza" adlı iki albüm çıkarttı. İlk albümleriyle beraber 200'den fazla konser veren Malt'a kayıt aşamaları ve sahnede davulda Mehmet Demirdelen eşlik etti. Tüm sözlerini Cenk Durmazel'in yazdığı, müziklerini ise Barış Ertunç ile beraber hazırladığı albümün prodüktörlüğünü yine Malt grubu yaptı.

Bulutsuzluk Özlemi 30 Ocak Konseri / Beyoğlu Hayal Kahvesi

Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Sunay Özgür, Deniz Demiröz ve Gencay Kıymaz 'dan oluşan grup bugün Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sevenleriyle buluşuyor.


Türkiye'de birçok ilke imza atan Bulutsuzluk Özlemi kendi türlerinin ilklerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bugüne kadar kaydettikleri albümler ve Türkiye'nin her yerinde verdiği sayısız konserlerle müzikseverlerin aklından hiç çıkmayacak bir yer edinen, müziğine Batı kaynaklı rock melodi ve ritmlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini de katmayı başaran ve bu sayede büyük ilgi gören, şarkı sözlerinde özellikle sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işleyen Bulutsuzluk Özlemi, Türkiye'de uzun süre tartışılan "Türkçe sözlü rock yapılır mı?" sorusuna yaptıkları müzikle cevap verdi.

Gür Akad 30 Ocak Konseri / Kadıköy Sahne

Türkiye'nin önemli rock gitaristlerinden Gür Akad, 30 Ocak'ta KadıköySahne'de sevenleriyle buluşuyor.İlk kurduğu grup olan Klips ile 1986 yılında Eurovision Türkiye elemelerini kazanarak yurt dışında Türkiye'yi temsil eden Gür Akad, 1990'da da ikinci kez Roma'da Türkiye'yi temsil etti. Uzun yıllardır müzikle iç içe olan Gür Akad; bu süre içinde Barış Manço, Sezen Aksu, İlhan İrem, Ajda Pekkan, Erkin Koray, Tarkan, Egoist, Grup Destan, Özlem Tekin, Sertab Erener ve daha birçok sanatçıya vokal yapıp gitar çaldı.