ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

11/13/2013

Aylin Aslım & Koray Candemir - 13 Kasım Konseri Gaziantep

Türkiye'nin iki önemli rock sanatçısı, Aylin Aslım ve Koray Candemir, 13 Kasım'da Hayal Kahvesi Gaziantep'te aynı sahneyi paylaşacak.


Rock vokalisti, şarkı yazarı Aylin Aslım, 13 yıllık müzik kariyeri boyunca dört solo albüm yayımladı. Düet ve cover çalışmalarındaki özgün yaklaşımıyla adından sıkça söz ettirdi. Üçüncü albümünden sonraki üç yıllık sessizliğini "Zümrüdüanka" (2013) ile bozdu. Teoman'ın da eşlik ettiği çıkış parçası "İki Zavallı Kuş" ile müzikseverlerden tam not alan Aslım, geçtiğimiz günlerde yayınlanan ikinci videosu "İşte Sana Bir Tango" ile adından sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Sahnesinde Koray Candemir gibi etkileyici vokal partneri ve yepyeni şarkılarından oluşan albümü ile Aylin Aslım & Koray Candemir Hayal Kahvesi Gaziantep'te ilk kez izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Dört x Dört 13 Kasım Konseri - Beyoğlu Hayal Kahvesi

Ünlü rock grubu Dört x Dört, 13 Kasım 2013 tarihinde Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sahne alıyor


Biyografi:

Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal, Burak Kulaksızoğlu ve Alp Tiner'den oluşan dört X dört grubu ‘Aylar Geçer', ‘Arada Bir' gibi hitlerin bulunduğu ilk albümleri ‘HAYIR' dan sonra şimdi de II. albümleri ‘EVET' ile karşımızda.

İlk albümlerinde Türkiye'de kadın veya erkek, insanların ilişkilerinde birbirine ‘HAYIR' diyememesine gönderme yapan dört X dört, aradan geçen süre içinde asıl altı çizilmesi gerekenin insanların birbirine içtenlikle ‘EVET' demesi gerektiğini düşündükleri ve ilk albümden bu yana geçen zaman içerisinde grubun kendi içinde artarak oluşan pozitif enerjiden dolayı albümün adının ‘EVET' olmasına karar verdi.
Söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu'na, düzenlemesi dört X dört'e ait olan ‘Aşk Katili' ile 2010 yazında yeni albümden ilk single yayınlayan grup, albümün çıkışında ise ilk video klip şarkısı olarak ‘Ölmek İçin' i seçti.

‘EVET' süprizlerle dolu...

Yapımcılığını TMC' nin yaptığı, müzik direktörlüğünü dört X dört'ün üstlendiği ‘EVET' albümünde dinleyicileri süprizler bekliyor. Bunlardan biri Türk Rock müziğinin güçlü kadın seslerinden Özge Fışkın ile dört X dört düeti ‘Aslında'. Ayrıca albümden ‘Zincir' ve ‘Bazen' İstanbul Film Festivali'nde ilk gösterimi yapılacak ‘Film-The Movie' filminin de soundtrackindeki en önemli şarkılar.

Tüm stüdyo kayıt işlemleri İstanbul'da dört X dört stüdyosunda, mix ve masteringleri ise ‘İlter Kalkancı' tarafından Polonya'da yapılan ‘EVET', TMC etiketiyle Mart 2011'de raflarda ki yerini aldı...