ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

4/09/2013

Gripin, Billboard Müzik Listelerinde İlk 20’ye Girdi!

Dünyanın en büyük müzik festivali SXSW’te ülkemizi başarıyla temsil eden Gripin; yaklaşık 2500 grubun katıldığı festivaldeki performanslarıyla öne çıkan ilk 20 grup arasına girerek, Amerika’nın ve tüm dünyanın bir numaralı müzik dergisi Billboard’ta yer aldı.Müzik sektörünün dünyadaki en önemli kaynaklarından biri olarak kabul edilen Billboard dergisinde; festivaldeki performanslarıyla en çok ses getiren ilk 20 grup arasına giren gripin’in müziği ve grubun kendisini tanıtan bir yazı yayınlandı.


Ayrıca SXSW sahnesinde grubun ilk kez çaldığı İngilizce sözlü 3 yeni şarkıdan oluşan bir LP üzerinde çalıştığı ve dünya turnesi hazırlığında olduklarından bahsedildi.


Birkaç ay içinde bir Avustralya ve iki Amerika turnesi gerçekleştiren grup üyeleri, bir yandan devam eden Avrupa turnelerinin yanı sıra hafta sonu İzmir ve İstanbul’da gerçekleşen konserlerinde de dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.