11/13/2013

Dört x Dört 13 Kasım Konseri - Beyoğlu Hayal Kahvesi

Ünlü rock grubu Dört x Dört, 13 Kasım 2013 tarihinde Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sahne alıyor


Biyografi:

Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal, Burak Kulaksızoğlu ve Alp Tiner'den oluşan dört X dört grubu ‘Aylar Geçer', ‘Arada Bir' gibi hitlerin bulunduğu ilk albümleri ‘HAYIR' dan sonra şimdi de II. albümleri ‘EVET' ile karşımızda.

İlk albümlerinde Türkiye'de kadın veya erkek, insanların ilişkilerinde birbirine ‘HAYIR' diyememesine gönderme yapan dört X dört, aradan geçen süre içinde asıl altı çizilmesi gerekenin insanların birbirine içtenlikle ‘EVET' demesi gerektiğini düşündükleri ve ilk albümden bu yana geçen zaman içerisinde grubun kendi içinde artarak oluşan pozitif enerjiden dolayı albümün adının ‘EVET' olmasına karar verdi.
Söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu'na, düzenlemesi dört X dört'e ait olan ‘Aşk Katili' ile 2010 yazında yeni albümden ilk single yayınlayan grup, albümün çıkışında ise ilk video klip şarkısı olarak ‘Ölmek İçin' i seçti.

‘EVET' süprizlerle dolu...

Yapımcılığını TMC' nin yaptığı, müzik direktörlüğünü dört X dört'ün üstlendiği ‘EVET' albümünde dinleyicileri süprizler bekliyor. Bunlardan biri Türk Rock müziğinin güçlü kadın seslerinden Özge Fışkın ile dört X dört düeti ‘Aslında'. Ayrıca albümden ‘Zincir' ve ‘Bazen' İstanbul Film Festivali'nde ilk gösterimi yapılacak ‘Film-The Movie' filminin de soundtrackindeki en önemli şarkılar.

Tüm stüdyo kayıt işlemleri İstanbul'da dört X dört stüdyosunda, mix ve masteringleri ise ‘İlter Kalkancı' tarafından Polonya'da yapılan ‘EVET', TMC etiketiyle Mart 2011'de raflarda ki yerini aldı...

0 yorum:

Yorum Gönder