4/03/2013

Ayşegül İnci Rockoza Röportajı

Son olarak Zamanı Tamir Eden Adam isimli albümüyle müzik dünyasıyla buluşan Ayşegül İnci, Rockoza'nın bu haftaki konuğu.Rockoza:
Öncelikle Şebokolik Dergi 3.sayıdan sonra sizi tekrar Rockoza ailesi olarak ağırlamak çok güzel. Hoşgeldiniz :) Gitarın hayatınızdaki yeri ile başlayalım istiyorum, Gitar sevdası nasıl başladı?

Ayşegül İnci: Ankara'da olduğum dönemlerde başladım. Ailemde bu işi profesyonel olarak yapan birileri yok ama ablama hobi amaçlı alınan gitar benim hayatımı değiştirdi diyebilirim, 13 yaşında gitara başladım ve devamında bırakamadım. Benim gitarı öğrenme sürecim diğer müzisyenlerden biraz farklıymış bunu şimdi anlayabiliyorum. Normalde bir müzisyen gitarı tam olarak öğrenir, enstrumana hakim olur ve şarkılarını öyle yazar ama bende tam tersi oldu. Ben kendi şarkılarımı yazarken bir yandan da gitar çalmayı öğrendim...

Rockoza: Profesyonel olarak müziğe başlamanızdan bahsedelim mi biraz, daha önce de ağırlamıştık bu konu üzerine ancak, tekrar anlatırsanız müziğe başlamanız süreci nasıl oldu?

Ayşegül İnci: Şarkılarımı yazdığım günden itibaren bunları paylaşmak için sabırsızlanıyordum, üniversite döneminde ise bu şarkıları çalabilmek için gruplar kurdum. Eskişehir'de okuduğum süreçte çalmadığım sahne ve mekan kalmadı. Festivallere ve yarışmalara katıldık, dereceler elde ettik. Bu dönemde bas gitara da başladım. Hem bas çalıp hem şarkı söyledim. Sonrasında bu çalışmaları profesyonel platforma taşımak adına İstanbul'a taşındım. Teoman ve Yalın gibi solistlerle sahne gruplarında çalışma fırsatı yakaladım. 333 gibi özel bir grup kurdum ve sayısız konserde sahne aldık. Devamında da kendi solo albüm sürecim gelişti.

Rockoza: 333 isimli bir grubunuz vardı. Birlikte bir albüm çıkarma düşünceniz olmadı mı?

Ayşegül İnci: 333, 7 kadından oluşan funk yapan özel bir proje grubuydu, Gökçeyle beraber kurmuştuk. Benim için yeri çok ayrıdır, çok yerde çaldık ve deneyimler elde ettik, şu an devam etmiyoruz, ama ilerde belki özel konserlerde yine bir araya geliriz, belli olmaz...

Rockoza: Albüm yapma fikri nasıl ortaya çıktı? Kimlerle çalıştınız?

Ayşegül İnci: Albüm fikri ilk şarkı yazdığım günden beri bende vardı. Sadece uzun bir yoldu bu, çalışmam ve kendimi geliştirmem gerekiyordu. Ben de bunun için elimden geleni yaptım.2010 yılında ise Alen Konakoğlu ile yollarımız kesişti ve albümün prodüktörlüğünü üstlendi. Çok değerli müzisyenler de bu albümde çaldılar. Can Şengün, Levent Candaş, Serdar Barçın, Gündem Yaylı Grubu, Burhan Kulle, Serkan Sönmezocak, Anıl Çifter ve Mehmet Aksoy...Kahır şarkısında Kenan Vural sesiyle eşlik etti. Ve tabiki Barlas Erinç'in adını da anmadan geçemem, ondan da kendi şarkılarım kadar söylemekten zevk aldığım iki tane şarkı aldım.

Rockoza: Artık bir albümünüz var. Müzikal yolculuğunuza bu doğrultuda mı devam edeceksiniz? Gitarla ilgili başka projeler de devam edecek mi ?

Ayşegül İnci: Bu şekilde devam etmek niyetindeyim, yapabildiğim kadar albüm yapıp, şarkılarımı kendim söylemek istiyorum.

Rockoza: İlk klip Hatırlıyor Musun'a geldi.Yeni klipler için hangi şarkıları seçtiniz?

Ayşegül İnci: Bu albüme çekebildiğimiz kadar klip çekmek istiyoruz. Bundan sonraki klip Kahır'a gelecek. Devamında Eskişehir ve Kör Kuyu'yu da kliplendirmek istiyoruz.

Rockoza: Peki ileride daha önce birlikte çalıştığınız isimlerle beraber çalışmalarınız olacak mı ? Düet gibi?

Ayşegül İnci: Şimdilik böyle bir plan ya da projemiz yok...

Rockoza: Yakın süreçte konserlerden bahsedecek olursak?

Ayşegül İnci: 1 Mayıs'ta Beyoğlu Hayal Kahvesindeyiz, görüşülen ve netleşmek üzere olan konserlerimiz var, bunları www.facebook.com/aysegulinci ve www.aysegulinci.com 'dan takip edebilirsiniz.
Misafirimiz olduğunuz için teşekkür ederiz. Sonraki albümde de tekrar sizi misafir etmek dileğiyle :)


Rockoza.com Özel Röportajı
Muhabir: Alya R. Şahin

1 yorum:

50% of these pockets are black, the opposite 50% are purple, whereas the two zeros 퍼스트카지노 are green. Rules can be utilized, helping reduce the home edge additional in favor of the player. Now that you understand the completely different recreation variants on offer, it’s time to discover ways to|learn to} play on-line roulette.

Yorum Gönder