ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

12/11/2012

Metallica Hayranlarına Müjde!

Metallica hayranları, efsanevi grubun 30 yıllık kayıtlarına siteden erişebilecek.
Daha önce şarkılarının herhangi bir internet sitesinde yayınlanmasına şiddetle karşı çıkan grup, İsveç merkezli Spotify sitesi ile anlaşma yaptı. Grubun davulcusu Lars Ulrich, müzik indirme sitelerinin nasıl işlediğini görmek için uzun süre beklediklerini ve müziklerinin Spotify'den yayınlanmasından büyük heyecan duyduklarını söyledi.

Kolpa Akdeniz Üni. Konseri

Kolpa,Engelli öğrecilere destek için sahne alacak...
14.12.2012 / 21:00
Akdeniz Üniversitesi

Değerli Akdeniz Üniversitesi Mensupları,
Engelli öğrencilerimize destek amacıyla, 14 Aralık 2012 Cuma günü, saat 21.00'de Akdeniz Üniversitesi Rally Alanı'nda "KOLPA" konseri düzenlenecektir.
Konser ücreti 5 TL'dir. Konser biletleri Öğrenci Lokali, Öğrenci Evi, Merkezi Yemekhane, Yakut Çarşısı ve Olbia Çarşısı'ndan temin edilebilir.

Malt Bursa Konseri

Malt 15 Aralık'ta Bursa'da!
15.12.2012 / 21:30
Kent Meydanı AVM,Bursa
Biletler Biletix'te!

90'lı yıllarda "Bad Luck" grubunun solistliğini yapan, radyo ve televizyonların tanınan simalardan Cenk Durmazel; 2007'de Cenk Turanlı (Bas Gitar), Barış Ertunç (Gitar) ve Güray Gürsoy (Davul) ile birlikte Malt grubunu kurdu.
Malt'ın ilk albümü "Kendi Adını Taşıyan Albüm" Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. Malt'ın 2 yılda tamamlanan "Arıza" albümü, Pasaj Müzik etiketiyle rock müzik dinleyicilerine sunuluyor. İlk albümleriyle beraber 200'den fazla konser veren Cenk Durmazel (Vokal), Barış Ertunç (Gitar, Vokal) ve Cenk Turanlı'dan (Bas Gitar) oluşan Malt'a kayıt aşamaları ve sahnede davulda Mehmet Demirdelen eşlik ediyor.

Zakkum Eskişehir Konseri

Zakkum 15 Aralık'ta Eskişehir'de!
15.12.2012 / 22:00
Public Tube,Eskişehir
Biletler Biletix'te!
Zakkum grubu bu yıl 15 senelik bir geçmişe sahip olan, 1999 senesinde Yusuf Demirkol, Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş tarafından kuruldu ve “Raindog” ismiyle uzun yıllar sahne aldı ve 1000 geceyi aşkın sahne performansından sonra, 2007 senesinin Şubat ayında ilk albümü "Zehr-i Zakkum"u piyasaya çıkarttı.
Powertürk ve Kral TV müzik ödüllerinde de toplamda 7 ayrı dalda ödüle aday gösterildi. Zakkum, 2011 senesinin Şubat ayında ikinci albümleri olan “13”ü, Doğan Music Company (DMC) etiketi ile piyasaya sürdü. İlk klip, “Yüzük” şarkısına çekildi. 2011 Eylül ayında ise, albümün sevilen şarkısı “Anason”a çekilen videoklip, yayına girdi ve çok hızlı bir başarı yakaladı. Klipte, “Kurtlar Vadisi”, “Unutma Beni” gibi televizyon yapımlarından da tanınan Devlet Tiyatrosu sanatçısı Kurtuluş Şakirağaoğlu da rol aldı.
2012 Ekim ayında çıkacak olan yeni single “Ben Böyle Değildim”in kayıtlarını tamamlayan Zakkum, bu şarkı için çekilen klipte “Anason”dan sonra konuk oyuncu Kurtuluş Şakirağaoğlu ile çalıştı ve çalışma, bir devam klibi olma özelliği taşıyor. “Ben Böyle Değildim”in müzik kanallarındaki gösterimine 2012 Ekim ayı başında başlandı. Zakkum’a ait Facebook sayfası yarım milyon kişiye yaklaşan bir kitleye sahip ve hızla da büyümeye devam ediyor…

REDD Bursa Konseri

Redd bu cuma Bursalı sevenleriyle buluşuyor...
15.12.2012 / 21:00
Resimli Bar,Bursa
Biletler Biletix'te!

1996 yılından bu yana birlikte müzik yapan, Doğan Duru, Güneş Duru, Berke Hatipoğlu, İlke Hatipoğlu ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd 2005 yılında yayınladıkları ilk albümden bu yana yayınladıkları altı albüm ve bir konser DVD’sinin yanı sıra her biri sıra dışı konseptleri olan konserleriyle alternatif rock müzik dünyasının en üretken, en aykırı gruplardan biridir.
Güncel konular ve müzik dünyasına ilişkin cesur söylemlerini dile getirmekten kaçınmayan Redd, 2008 yılında 21 şarkıdan oluşan 21 isimli albümleriyle yaşamın tüm dinamiklerini içinde barındıran 74 dakikalık konsept bir albüm yaparak sadece işitsel anlamda değil sanatsal ve politik anlamda da önemli bir çalışmaya imza atmıştı.
Geçtiğimiz Mayıs ayında yayınladıkları son albümleriyle müzikal olarak yeni bir eşiği aralayan Redd, bunu yeni sound arayışı gibi nedenler kadar Türkiye’nin hızlı ve değişken gündeminin etkilerine bağlıyor.Grup “Hayat Kaçık Bir Uykudur” adlı açılış şarkısının ismini verdiği bu albümde de kaotik hale gelerek uykularımızı kaçıran meselelere dokunuyor.

Acil Servis Shaft Bar Konseri

Acil Servis 15 Aralık'ta Shaft Rock Bar sahnesinde!
15.12.2012 / 20:00
Shaft Rock Bar
Biletler Biletix'te!

1992 yılında kurulan ve o tarihten beridir de rock müzik dünyasında varlığını sürdüren Acil Servis beş kişiden oluşuyor. Vokalde Ertan Kızıltan, gitarlarda Emre Karabulut ve Orhan Yolsal, bas gitarda Çetin Güney, davulda Soner Doğanca'dan oluşan grup, 2004 yılından bu yana her Cumartesi Shaft'ta sahne alıyor.