ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

12/10/2012

“Kurtalan Ekspres” Ohannes Kemer’i Anma Gecesi

“Kurtalan Ekspres” Ohannes Kemer’i Anma Gecesi
12.12.2012 / 21:00
Shaft Club,İstanbul
Biletler Biletix'te!

Yeni oluşumu ile ilk defa Shaft'ta “göğe selam” diyen Kurtalan Ekspres, bu defa lokomotiflerinden, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Ohannes Kemer için çalıyor. Bu anlamlı gecede çok değerli konuk müzisyenler de sahne alacak.
Ohannes Kemer'in grup arkadaşları Caner Bora ve Celal Güven de gecede sahne alacak. Konuk isimler arasında Doğukan ve Batıkan Manço da var.
Bas Gitar: Ahmet Güvenç
Klavye: Eser Taşkıran
Davul: Korcan Ulusoy
Elektro Gitar: Engin Gökkaya
Vokal: Can Bora Genç

Redbull Soundclash Athena X Manga

Yılın En Büyük Müzikal Çarpışması Red Bull Soundclash, Athena ve maNga ile 14 Aralık'ta İstanbul Küçükçiftlik Park'ta!
14.12.2012 / 21:00
Küçükçiftlik Park,İstanbul
Biletler Biletix'te!

Milyonların ilgiyle takip ettiği maNga ve Athena grupları yepyeni bir projeyle bir araya geliyor: 14 Aralık akşamı Küçükçiftlik Park, iki grubun da yaratıcılıklarının sınırlarını zorladıkları, bilinen şarkıları hem bambaşka bir şekilde düzenledikleri hem de kendi tarzlarına has hale getirdikleri, unutulmaz bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Red Bull Soundclash! 2006 yılından bu yana 5 kıtada, 17'den fazla ülkede yapılan ve yapıldığı her yerde müzikseverlere daha önce hiç yaşanmamış bir müzik tecrübesi sunan Red Bull Soundclash 2 grup, 2 sahne ve 4 raunttan oluşuyor. Bugüne kadar Snoop Dogg, Erykah Badu, Triggerfinger gibi birçok bilinen müzisyenin yer aldığı projenin İstanbul'da gerçekleştirilecek Tükiye ayağında Athena ve maNga'nın performansına tanıklık edeceğiz. Red Bull Soundclash'le ilgili gelişmeler için www.redbull.com.tr ve #rbsoundclash'i takipte kalın.
Soundclash konsepti ilk olarak 1950'li yıllarda Kingston, Jamaika'da çıkmış. Lokal reggie grupları hayran kitlelerini etkilemek için birbirlerine meydan okumaya başlamışlar. Red Bull Soundclash 1950'lerdeki meydan okumaları, 4 raunttan oluşan, grupların kendi sınırlarını zorladıkları eğlenceli bir gösteri şeklinde sahneye koyuyor. İlk Red Bull Soundclash etkinliği 2006 yılında Hollanda'da yapıldığından beri 5 kıtada, toplam 17 ülke ve 43 farklı mekanda gerçekleştirildi. 2012 yılı dünya çapında 30'dan fazla ülkede yapıldı. Brezilya, Almanya, Polonya, Belçika, Slovakya, Litvanya, Amerika, Meksika, Yunanistan, Portekiz, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerde düzenlenen etkinliğin 2012 yılının son ayağı İstanbul'da gerçekleşecek.
2 grup, 2 sahne ve 4 raunttan oluşan etkinlik Isınma Turu ile başlayacak. Her iki grup da kendilerine ait 3'er şarkı çalacak. Seyirci ve gruplar ısındıktan sonra çarpışma başlayacak!
1.Raunt: Cover: Bu turda iki grup da kendilerine ait olmayan ve birlikte belirledikleri bir cover şarkı çalacak. Bambaşka yorumlarla heyecan artacak.
2.Raunt: Devralma: Bir grup çalmaya başladığı şarkısını yarıda kesecek, diğeri kaldığı yerden devam edecek! Devralma Turu 2 kere yapılacak. Bakalım, gruplar birbirlerini tamamlarken ortaya çıkan performanslar nasıl olacak?
3.Raunt: Çarpışma: Gösterinin en heyecanlı kısmı! Athena ve maNga kendi şarkılarını baştan yazarak üç farklı müzik tarzında seslendirecek.
4.Raunt: Joker: Son rauntta gruplar sürpriz bir sanatçıyı misafir olarak sahneye çıkartıp, onunla birlikte eşsiz bir performans sunacak.

Muse "Follow Me"

Muse The 2nd Law'dan üçüncü single yayınlandı!
İngiliz efsanevi alternatif rock grubu Muse‘un 6. stüdyo albümü The 2nd Law‘ın ilk single’ı “Survival” 2012 Londra Olimpiyatları‘nın resmi şarkısı olarak yayınlanmıştı. Albümden üçüncü single “Follow Me” huzurlarınızda!

Vega İzmir Konseri

Vega uzun bir ayrılığın ardından İzmir'li hayranlarıyla 14 Aralık Cuma gecesi Zeus Bar'da buluşuyor.
14.12.2012 / 22:00
Zeus Bar,İzmir
Biletler Biletix'te!

1996 yılında Tuğrul Akyüz ve Mert Koral ile Deniz Özbey Akyüz tarafından kurulan Vega 1999 yılında 'Tamam Sustum', 2002 yılında 'Tatlı Sert' ve 2003 yılında 'Tatlı Sert 2' albümlerini çıkardı. 2003 yılında Mert Koral'ın ayrılmasının ardından yola iki kişi devam eden Vega, en son 2005 yılının sonunda 'Hafif Müzik' albümünü çıkardı. Deniz Özbey Akyüz'ün kendine has sesi, sahnedeki enerjileri ve dinleyici ile olan iletişimleriyle kaçırılmayacak bir konser.

Feridun Düzağaç İstanbul Konseri

Feridun Düzağaç bu perşembe Jolly Joker İstanbul sahnesinde...
14.12.2012 / 22:00
Jolly Joker İstanbul
Biletler Biletix'te!

İlk kez Mersin’de bir grubun solisti olarak şarkı söylemeye başlayan Feridun Düzağaç, kendi müziklerini üretmeye 1988’de üniversiteden dört arkadaşıyla birlikte kurduğu Tını grubuyla başladı. 1990’lı yıllardan beri melankolik şarkı sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Düzağaç, 2009 Kral Tv Video Müzik Ödüllerinde "Beni Bırakma" şarkısına çektiği klip ile "Yılın Klibi" ödülüne layık görüldü.
Feridun Düzağaç müziğin yanısıra televizyon ve sinema filmlerinde de rol aldı: 2005 yapımı "Gece 11.45", 2007 yapımı "2 Süper Film Birden" ve 2008 yapımı "Aşk Tutulması" isimli sinema filmleri ile "Derman" ve "Binbir Gece" dizilerinde kamera önüne geçti.