ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

12/06/2012

Soul Stuff Aralık Konserleri

Soul Stuff bu ay her cumartesi Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde!
08-15-22-29 Aralık 2012
Beyoğlu Hayal Kahvesi
Biletler Biletix'te!

Alper Cengiz tarafından kurulan ve 1995'den bugüne soul ve rock'n roll'un Türkiye'deki başarılı temsilcisi olan grup Ankara, İstanbul, İzmir , Eskişehir, Bursa ve Marmaris'te yaptığı düzenli programlar ve konserler ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. 1999 yilinda TRT 2 'de "Mini Konser" programında yer aldı. 2003-2004 yılları içersinde Metin Uca ile "Passaparola" yarışma programında üstlendikleri orkestra görevinde, 200'e yakin yerli ve yabancı parçayı yorumladılar. Sergiledikleri canlı performansları ile dikkat çeken Soul Stuff, İstanbul'da gerçekleşen Uriah Heep (2004), The Blues Brothers Band (Eylül 2006), Chuck Berry (Ocak 2007) gibi ünlü grup ve sanatçıların konserlerinde ön grup olarak sahne aldı.
2007'de solist Alper Cengiz, İngiltere devlet televizyonu BBC'nin Elvis Presley'in ölümünün 30. yılı anısına düzenlediği ve tüm dünyayı kapsayan "World's Greatist Elvis" yarışmasında binlerce aday arasından seçilerek finalde yarışmaya hak kazandı. Yarışma haberi Türkiye medyasında da geniş yer aldı.
Grup, 12 Mayıs 2008 tarihinde Alper Cengiz'in solist olarak yer aldığı, Ankara Kent Orkestrası - Bilkent Yaylı Grubu ve Soul Stuff'ın birlikte sahne aldığı yaklaşık 40 kişilik bir orkestra ile Yüzyılın Sanatçıları Konserleri Dizisi No.1 Elvis Presley konserini gerçekleştirdi.

Mor Ve Ötesi Ankara Konseri

Mor ve Ötesi bu cumartesi Ankara Jolly Joker sahnesinde sevenleriyle buluşacak...
08.12.2012 / 22:00
Jolly Joker Ankara
Biletler Biletix'te!

Bugüne kadar 6 stüdyo albümü, 1 karışık albüm, 2 CD EP, 21 single / video klip yayımlayan, gerçekleştirdiği 5 Türkiye ve 3 Ayrupa turnesiyle müziğini milyonlarca kişiye duyuran mor ve ötesi, 2010 yılında çıkan ve “Araf”, “Sor”, “Yorma Kendini” gibi hitleri barındıran Masumiyetin Ziyan Olmaz albümünün başarısının ardından yeni albüm kayıtlarını tamamladı. Grup, 7. stüdyo albümünün yayımlanmasının ardından ilk Ankara konserinde yeniden JOLLY JOKER'de!

Yüksek Sadakat Konseri

Yüksek Sadakat bu cumartesi Ghetto İstanbul'da!
08.12.2012 / 22:30
Ghetto,İstanbul
Biletler Biletix'te!

İlk iki albümüyle Türk rock sahnesinde hatırı sayılır bir yer edinenYüksek Sadakat; Kutlu Özmakinacı, Serkan Özgen, Alpay Şalt ve Uğur Onatkut’tan oluşan kadrosuna yakın zamanda beğeniyle takip edilen vokalist Selçuk Sami Cingi’yi de dahil ederek aldığı yeni form ve dinamizmle ilk İstanbul konserini Ghetto’da veriyor.
En sevilen Yüksek Sadakat şarkılarını hep bir ağızdan söylemek için bu gecede buluşalım!

2.Be The Band Müzik Yarışması Sonuçlandı!

2.Be The Band müzik yarışmasının kazananı belli oldu!
2. Be The Band Müzik Yarışması abylon’da gerçekleşen final gecesiyle son buldu. Jürinin zorlu seçimi sonucunda 2. Be The Band Müzik Yarışması’nın 1.si Meriva, 2.si Sapan, 3. ise Plan oldu. Birinci olan Meriva, 2013 yazında Babajim prodüktörleri eşliğinde bir albüm hazırlayacak ve bu albüm Babajim Records tarafından yayınlanacak. Ayrıca 1 parçaya Radyo Eksen tarafından bir video klip çekilecek. Albüm tanıtım konseri ise Babylon’da yapılacak. Albümde yer alacak tüm parçalar ve çekilecek video klip, Turkcell Müzik’in desteğiyle turkcellmuzik.com adresinde ve Dream TV’ye ait televizyon ve internet mecralarında tanıtılacak ve desteklenecek. Yamaha tarafından yarışma ikincisi Sapan’a “Yamaha SG1820A Elektrik Gitar” ve yarışma üçüncüsü Plan’a ise “Yamaha BB714BS Bas Gitar” hediye ediliyor olacak.