ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

11/22/2012

MFÖ Konseri !

MFÖ (öncesinde Gürcan Ersoy) 23 Kasım Cuma İstanbul Matine 216 da!
23.11.2012 / 20:30
Matine 216,İstanbul
Biletler Biletix'te!

MFÖ Türkiye’nin en önemli ve köklü grubu olan MFÖ, tümüyle kendilerine ait söz ve bestelerden oluşan albümleri, yurtiçi ve yurtdışı konserleri ve aldıkları sayısız ödüller ve getirmiş oldukları yeniliklerle pop müzik tarihinin simgesi olmuşlardır. 1966 yılında Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in tanışmaları ile başlayan beraberlik 1971 yılında ikilinin çıkardıkları “Türküz Türkü Çağırırız” adlı albümle devam etmiş ve aynı yıl Özkan Uğur’un da katılması ile “MFÖ” nün 36 yılı aşan birlikteliklerinin ilk temeli atılmıştır. 1970'li yılların ortalarında “İpucu 5”lisi olarak çıkardıkları “Heyecanlı Çok Heyecanlıyım” adlı parça ile Türkiye’de yapılmış ilk klip çalışmasını gerçekleştirmişlerdir.

Asaf Avidan Türkiye'ye Geliyor!

Son günlerin en sevilen şarkısı One Day / Reckoning Song’u söyleyen Asaf Avidan ilk kez Türkiye’ye geliyor!
Folk Rock ve Alternative Rock karışımı kendine has bir müzik yapan ve birçok kişinin Janis Joplin’in sesine benzettiği Asaf Avidan bugüne dek The Reckoning, Poor Boy / Lucky Man ve Through The Gale isminde 3 albüm yayınladı. İlk albümünde yer alan Reckoning Song’a geçtiğimiz yaz Wankelmut tarafından yapılan remix 2012 yazının hit şarkılarından biri oldu. Yakında çıkaracağı yeni albüm öncesi İstanbul ve İzmir’e uğrayacak olan sanatçı Türkiye’de akustik konserler verecek. Sahnede gitar, piyano ve mızıka çalıp şarkılarını akustik olarak söyleyecek olan Asaf Avidan’a çellocusu da eşlik edecek. Asaf Avidan 12 Aralık 2012 Çarşamba gecesi İstanbul’da Jolly Joker İstanbul’da sahne alırken, 13 Aralık 2012 Perşembe gecesi de İzmir’de Bios’ta sahne alacak. Hepsinden önce ise 10 Aralık’ ta Power Fm’ de Star Talks’ ın yeni konuğu.

Ogün Sanlısoy & Özlem Tekin Konseri!

Ogün Sanlısoy ve Özlem Tekin aynı sahnede !
23.11.2012 / 21:00
Olimpia Event Hall,İstanbul
Biletler Biletix'te!

Yılın Konseri Olimpia da! Yayımladığı “Akustik 2012” albümüyle müzikal kariyerinde zirve yapan Ogün Sanlısoy ve yepyeni albümü için çalışmalarını sürdüren Özlem Tekin, muhteşem bir konserle 23 Kasım Cuma akşamı Olimpia da ! Hem Ogün Sanlısoy’un hemde Özlem Tekin’in solo performansları dışında ikilinin birlikte şarkılarda seslendireceği konser 2012 yılının müzik olaylarından biri olacak.. !