ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

10/05/2012

Yasemin Mori - Deli Bando Albümü Yayında

Farklı ve kendine özgü tarzı ile dikkat çeken Yasemin Mori, uzun süredir beklenen “DELİ BANDO” isimli albümünü 5 Ekim’de çıkarmaya hazırlanıyor.

Tüm sözleri Yasemin Mori’ye ait 10 şarkının düzenlemelerini Korhan Futacı ve Barlas Tan Özemek birlikte yaptı.Hakan Çimenot, Ediz Hafızoğlu, Özün Usta gibi çok değerli müzisyenlerin eşliğiyle güzelleşen Bando, deliliğin sınırlarını zorluyor. Yasemin Mori’nin Boğaziçi Caz Korosuyla verdiği konser dizisinin ardından, koro da bandoya eşlik ediyor. Albümün kayıtları, yer yer güneşli yer yer kuytuda bir bahçenin ağaçları altında tamamen akustik olarak gerçekleştirildi.Albümün mix ve masteringini Mike Nielson üstlendi.

 İlk albümü "Hayvanlar"la hayranlarından devraldığı şehir ozanı tanımlamasının hakkını vermeye çalışan Mori, sizi de şehrin kalbine ve evrenin derinliğine inmeye davet ediyor.

Jehan Barbur'dan Lansman Konseri

Jehan Barbur bu kez hayata ‘’Sarı’ bir filtreden bakıyor.
Jehan Barbur ‘Uyan’ ve ‘Hayat’ albümlerinin ardından ‘Sarı’ ile tekrar dinleyiciyle buluşuyor. Albümün ilk konseri Ghetto’da.


‘Sarı’nın prodüktörü sanatçının kendisi. ‘Uyan’ ve ‘Hayat’ albümlerinde olduğu gibi ‘Sarı’ albümünde de şarkıların birçoğunun sözü ve bestesi Jehan Barbur’a ait. Albümde kendi parçaları dışında, bir Bülent Ortaçgil şarkısı olan Dalyan Deltası’nın yeni yorumu ile müziği Cahit Berkay’a ait olan Kırık Bir Aşk Hikayesi Jehan Barbur’un sözleriyle yer alıyor.

Jehan Barburun konuk olduğu Sebokolik Dergi'yi okumak için: http://dergi.sebokolik.com/sayi-10/

1 Milyar Tıklanma Alan Grup! : Linkin Park

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre grubun Youtube'a yükledikleri videoları toplam bir milyardan fazla izlenmiş.
Bu, bir rock grubu için rekor anlamına geliyor.Daha önce bu başarıya ulaşan başka bir rock grup bulunmuyor. Müzik dünyasında, Youtube'da bir milyar izlenme sayısına ulaşan önceki isimler ise şöyle: Justin Bieber, Ladg Gaga, Rihanna ve Eminem. Youtube'da en çok izlenen videosu. Yaklaşık 132 milyon kez tıklanan videoları: New Divide.