ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

7/18/2012

Deep Purple Kurucularından Jon Lord Hayatını Kaybetti

Rock dünyasının efsane isimlerinden Jon Lord 71 yaşında hayatını kaybetti. Deep Purple grubunun kurucu üyelerinden ve klavyecisi Jon Lord, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu. 1968'de baterist Ian Paice'le grubu kuran Lord'un "Smoke On The Water" ve "Child In Time" gibi klasiklerin ortaya çıkmasında katkısı büyüktü. Grubun 1984'de yeniden bir araya gelmesinden 2002'deki emekliliğine kadar Deep Purple'la birlikte kalan Lord, Whitesnake, Paice, Ashton And Lord, The Artwoods and Flower Pot Men gibi gruplarla da birlikte çalışmasının yanı sıra oldukça başarılı bir solo kariyere sahipti.

Kutsal'dan Yeni Video

Kutsal 2. klibini yayınladı.2012 yılının başında yayımladığı “Kalbimin Aydınlık Yüzü” maxi single albümü ile müzikseverlerle yeniden buluşan Kutsal, albümün ikinci videosunu “Çocuğum Gibi Baktım” parçasına çekti.

Söz ve müziği Kutsal’a ait olan “Çocuğum Gibi Baktım” şarkısının klibi Los Angeles’ta Edip Arar yönetmenliğinde çekildi.

Yaz döneminde Los Angeles’ta verdiği konserlerle sevenleriyle buluşmaya devam eden Kutsal, sonbahar da yeniden Türkiye konserleriyle dinleyenleriyle buluşmayı planlamakta.