ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

7/17/2012

Emre Yücelen'den 2. Klip ''Kelebek''


Emre Yücelen 2. klibini ''Kelebek'' isimli şarkısına çekti.Değişimi , gelişimi , özlemeyi , bekleyişi , dostluğu , acıyı kabullenişi , tutkuyu , özgürlüğü… kısacası hayatı barındıran ; Kelebek

Arpej Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşan ve ilk klibi ‘’Yeniden‘’ ile iyi bir çıkış yakalayan , radyolarda sıkça duyduğumuz, Emre Yücelen 2. klibini albümü ile aynı ismi taşıyan ‘’Kelebek ‘’ şarkısına çekti.

Emre Yücelen' in "Kelebek" isimli şarkısının video çekimleri 2 gün sürdü. Profabrika tarafından, Gökhan Palas yönetmenliğinde ve 4 ayrı mekanda çekilen klipte, yaklaşık 30 kişilik bir ekip görev aldı. Poyrazköy’de başlayan çekimler Tarihi Hidiv Kasrı’nın giriş katı ve buharlı asansörde devam ederek, muhteşem boğaz manzaralı kulede tamamlandı. Hidiv Kasrı içinde ziyarete kapalı olan ve Türkiye’ nin ilk buharlı asansörü ilk defa Emre Yücelen için kullanıldı.

Kısa süren, karşılıksız bir aşk hikâyesini anlatan klipte, Emre Yücelen’e Norveçli Model Martine Bjørke eşlik etti.

Umut Kuzey'in 4. Albümü Hazır

Umut Kuzey’in dördüncü stüdyo albümü “SORMA” Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşmaya hazır…

 

Umut Kuzey “SORMA” albümünde, eğlenceli yönünü ortaya çıkarmaya çalıştığını ve sevenlerinin konserlerinde coşku ile eşlik edecekleri cover şarkılara özellikle yer verdiğini söyledi.Albümde söz ve müziği kendisine ait “SORMA”, sözleri Umut Kuzey ve Ferda Orcun Aca’ya, müziği Ferda Orcun Aca’ya ait “VAY ANASINI” isimli iki yeni şarkı haricinde, Suat Sayın’a ait Zeki Müren’in yıllar önce seslendirdiği “YARALI GÖNÜL”, Erkin Koray’ın yorumuyla sevilen söz ve müziği Kemal İnece’nin“YALNIZLAR RIHTIMI”, Mavi ışıklar grubundan dinlediğimiz sözleri Atilla Akman,müziği Raymond Azoury-Alber Haddad’a ait “İYİ DÜŞÜN TAŞIN” isimli şarkılar da yer aldı.Albümde yer alan dört şarkının aranjörlüğünü Alen Konakoğlu, iki şarkının da aranjörlüğünü Arda Algül yaptı. Albümün mix Alen Konakoğlu mastering ise Michael Zimmerling imzasını taşıyor.Dünyaca ünlü yönetmen QUENTİN TARANTİNO’nun “PULP FİCTİON” filmine esin kaynağı şarkı

“YARALI GÖNÜL”Albümün çıkış şarkısı olarak belirlenen söz ve müziği Suat Sayın’a ait olan, Zeki Müren’in yıllar önce yorumladığı “YARALI GÖNÜL”ün, Umut Kuzey yorumu dinleyen herkesi şaşırtacak.Şarkı Quentin Tarantino’nun 1994 yılında yönetmenliğini yaptığı “PULP FİCTİON” isimli filminde kullanılmış ve bütün dünyada büyük ses getirmişti.Albümün çıkış şarkısı olarak seçilen söz ve müziği Suat Sayın’a ait olan “Yaralı Gönül”e çekilen klip, PROFABRİKA ekibi tarafından Gökhan Palas yönetmenliğinde Öykü Onur Tanyel Süpervizörlüğünde ve Eren Erdem kurumsal iletişimiyle gerçekleştirilmiştir.Umut Kuzey’in stil danışmanlığı Deniz Ongan tarafından yapıldı.Yaklaşık 70 kişilik bir cast ekibinin eşlik ettiği video klip, Garaj İstanbul’da iki gün süren çekimler sonunda tamamlandı.