ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

7/06/2012

Randy Blythe Serbest !

İki yıl önceki Prag konseri sırasında bir seyirciyi iterek ölümüne sebep olduğu iddia edilen ünlü heavy metal grubu Lamb of God’ın solisti Randy Blythe, yeniden konser vermek için geldiği Çek Cumhuriyeti’nde gözaltına alındı, konseri de iptal edildi. 
Cinayetle suçlanan Blythe, Çek Blesk gazetesinin haberine göre polis sorgusunun ardından 200 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı.
Blythe’in bir hayranı, 2010’daki Prag konserinde sahneye çıkmak istemiş, iki kez güvenlik tarafından engellenmiş, üçüncü denemesinde başarıya ulaşmıştı. Sahneye fırlayıp Blythe’in üzerine atlayan seyirci, solist tarafından sahneden itilmişti. Sahneden düşen seyirci kafasına aldığı darbe nedeniyle hayatını kaybetmişti. Blythe, suçlu bulunması durumunda 10 yıl hapisle yargılanacak.

Tuborg Gold Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor

7 Temmuz’da üçüncü günün headliner’ı Hollandalı ünlü senfonik rock grubu Within Temptation olacak. 12.00’de Nefes’le başlayacak üçüncü günün sanatçıları sahne sırasıyla Gren, Foma, Malt, Skindred, Dio Disciples, In Flames. Kombine biletleri tükenen Tuborg Goldfest’in tek günlük bilet fiyatları 4 ve 6 Temmuz için normal, sahne önü ve VIP olarak sırasıyla 125, 150 ve 225 lira olacak. 7 Temmuz bilet fiyatları normal 89, sahne önü 110 ve VIP 225 lira.

İstanbul'da Evanescence Rüzgarı Esti

Dünyanın birçok ünlü grubunu Rock müzikseverleriyle buluşturacak “Tuborg GoldFest” heyecanı başladı. 4 Temmuz Çarşamba günü festivalin ilk gününde Evanescence seyirciyi büyüledi. Festival, 4 Temmuz Çarşamba günü 12.00’dan itibaren, 7 farklı konserle start aldı. İlk gün sırasıyla; Gürcan Ersoy, Planeur, Erdem Yener, Aylin Aslım, Redd, Pentagram ve son olarak muhteşem performansıyla Evanescene dinleyicilere özel anlar yaşattı.