ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

5/25/2012

FOMA Yeni EP'si İle Müzikseverlerle Buluşuyor


FOMA’nın yeni EP’si “Ağzımda Tabanca” We Play etiketiyle Mayıs ayında müzikseverlerle buluşuyor. 
2007 yazında bir araya gelen Murat Tümer(davul), Batur Yurtsever (bas), Tanju Eren (gitar) ve Evren Uysal (vokal) tarafından kurulan FOMA 2009 yazında Dağhan Kök’ün(gitar) de katılımıyla son halini aldı. Grubun, 
“FOMA” adlı ilk EP’si Nisan 2008’de satışa sunuldu. Grubun EP’si Rolling Stone Türkiye Haziran 2008 sayısında “2008’in En İyi Rock EP’si” olarak değerlendirildi. 

İLK EP’DEN SONRA ULUSLARARASI BİR “ALBÜM”

EP’nin ardından FOMA “Albüm” adını verdikleri ilk albümleri için hazırlıklara başladı.Kayıtları İstanbul’da, miks ve mastering’i Helsinki’de yapılan ve 8 Mart 2009’da yayınlanan “Albüm”de gruba Apocalyptica, 
İmer Demirer ve Ece Su Tümer eşlik etti. “Albüm” aynı zamanda Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da da satışa sunuldu. FOMA, albümleriyle birçok radyo ve gençlik dergisi tarafindan “Yılın En Iyi Çıkış Yapan Sanatçısı” dalında aday gösterilirken aynı zamanda 2009 Rock’n Coke festivalinde Alternatif Sahne headliner’ı oldu. 2010 senesinde düzenlenen SONISPHERE Festival’de BIG 4 
öncesinde sahne alan grup, 2011’de “Van İçin Rock!” konserinde de yer aldı.

MİKS VE MASTERİNG FİNLANDİYA’DA YAPILDI

FOMA, 2009’da da bir kez daha stüdyoya kapanarak yeni EP’si “Ağzımda Tabanca” üzerinde çalışmaya başladı. Kayıtları Deneyevi stüdyosunda Taylan Özdemir, miks süreci Helsinki Finnvox stüdyolarında dünyaca ünlü ses mühendisi ve prodüktör Mikko Karmila tarafından yapılan albümün mastering’i ise Mika Jussila tarafından gerçekleştirildi.“Ağzımda Tabanca” Mayıs ayında We Play etiketiyle dinleyiciyle buluşuyor.