ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

4/23/2012

Ayşe Saran ve Kadınları ''Mesafeler'i Kapatıyor.

Geçtiğimiz aylarda ilk albümünü yayınlayan Türk rock müziğinin sayılı bayan vokallerinden Ayşe Saran, albüm öncesi yayınladığı çıkış şarkısı ve klibi “Kaybedecek Birşey Yok” ile müzikseverlere merhaba dedi. Ayşe Saran’nın ilk albümü, dinamik performans görüntülerinden oluşan ikinci video klibi “Yok ki” ile birlikte Ocak ayında Sony Music etiketiyle raflardaki yerini aldı.


 

Albümün üçüncü video klibi gelen yoğun istek üzerine “Mesafeler” şarkısına Evren Arasılyönetmenliğinde çekildi. Şarkının konseptine uygun olarak karavan ile bir yol hikayesinin anlatıldığı klipte Ayşe Saran birçok farklı kadın figürüne bürünerek iç dünyasında yolculuğa çıkan, kendini arayan bir kadını canlandırdı. Şile’de farklı mekanlarda çekilen klip yaklaşık 18 saatte tamamlandı.Klibi İzlemek İçin: http://www.dailymotion.com/video/xq87mx_mesafeler-ayye-saran_music

Aydilge Tam Gaz Devam


Aydilge, ödül ve konserlere doymuyor
Kendine özgü sesi ve besteleri ile ülkemizin en sevilen genç müzisyenlerinden olan Aydilge, Amerika'dan aldığı Make A Star ödülü, Ege Üniversitesi'nden aldığı “En Çok İstek Alan Parça:Takıntı” ödülü ve İngiliz müzik dergisi Amaze'e kapak olduktan sonra, ülkemizdeki konserlerini hızlandırdı. Sanatçının önümüzdeki konserleri şöyle sıralanıyor:
 


5 Mayıs Üniversiteler Arası Big Band Final Konseri
Mekan: Taksim Pulp Live
Saat:23.00
7 Mayıs Maltepe Üniversitesi Bahar Şenliği
Saat: 17.00
12 Mayıs İstanbul Üniversitesi Bahar Şenliği
2 Haziran Adıyaman Gençlik Festivali

Kurt Cobain ve Courtney Love'dan Düet

Hole'ın eski davulcusu Patty Schemel'in hayatını anlatan 'Hit So Hard: The Life And Near Death Story Of Patty Schemel' belgeselinde Kurt Cobain'in Courtney Love'la yaptığı düet 'Stinking Of You' yer aldı. Videoda, Cobain'i gitar çalan Love'a eşlik ederken ve kızı Francis Bean'le ilgilenirken görüyoruz. Videoyu buradan izleyebilirsiniz.