ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

4/06/2012

Doğa İçin Çal 4!

Gönüllü sanatçıların doğa için yaptıgı en son klip "Selvi Boylu Al Yazmalım, Çiçek Abbas ve Devlerin Aşkı" şarkılarından oluşuyor. Doğa İçin Çal 4'teki sanatçıların arasında Cahit Berkay, Levent Yüksel,Deniz Tuzcuoğlu,Metin Türkcan gibi önemli isimler de bulunuyor.

Sonisphere 2012 İptal Edildi2010 ve 2011 yıllarında İstanbul‘da da düzenlenen ve Metallica gibi efsane grupların ağırlandığı Sonisphere Festival bu yıl ekonomik sıkıntılar yüzünden iptal edildi.

 

Aynı gün içinde Metallica, Slipknot, Korn, Rammstein gibi birçok efsane grubun sahne aldığı seyircilerin iple çektiği festival bu yıl tüm dünyada etkisini gösteren ekonomik sebeplerden ötürü iptal edildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada yeni kaynak arayışında oldukları ve sorunları çözmek için çalıştıkları belirtildi.

Sonisphere 2012‘de Kiss, Queen with Adam Lambert, Faith No More, Within Temptation, Evanescence, Incubus, Marilyn Manson and The Blackout gibi gruplar sahne alacaktı.

Queen’in resmi sitelerinde yaptıkları açıklamada bu sene Sonisphere Festivali’nin tamamen iptal edildiği yönünde. Grup bu açıklamayı yaptıkları için üzgün olduklarını sözlerine eklerken resmi açıklamanın da festival organizatörleri tarafından yakın zamanda yapılması bekleniyor. Bu yaz iptal edilen tek festival Sonisphere değil, Oxegen ve The Big Chill festivalleri de bu sene yapılmayacak.

Yetkililer ekonomik sorunları aşarsa efsane gruplar bu yıl aynı sahnede olacak.

Ülkemizde de büyük ilgi gören festivalin iptal kararı Rock müzik dünyasında büyük bir üzüntüye neden oldu.
Bu sene İstanbul’ da gerçekleştirilmeyecek olan festival, geçtiğimiz sene biletsiz olduğu için kamuya açık olan bir parktan müziği dinlemek isteyen Hazar Berk Büyüktunca’ nın güvenlik terörüne uğraması ile hatırlanıyor.