ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

3/28/2012

Linkin Park "yeni albümümüzün soundu daha bilindik olacak"

Linkin Park vokalisti Chester Bennington, grubun son albümleri 'A Thousand Sons'la ilgili konuştu. Şu sıralar 5. albümlerinin kayıtları için Los Angeles'ta olan grubun vokalisti, 'Kerrang!'a verdiği röportajda son 'A Thousand Suns'un fazlasıyla deneysel bir çalışma olduğunu söyledi. Bennington, bu yaz yayınlamayı planladığı albümlerinin soundunun daha tanıdık bir sound olacağını ekledi.

Aydilge'nin Amerika'da Kazandığı Birincilik, Belgeselle Taçlanıyor.

Aydilge'nin Amerika'da Kazandığı Birincilik, Belgeselle Taçlanıyor.Geçtiğimiz ay, Aydilge'nin Killit albümünün en sevilen kliplerinden Geri Dönmem, Amerika'nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada birinci olmuştu. Yazın Kalifornia'da gerçekleşecek olan festivalde konser verecek olan Aydilge, organizasyon tarafından çekilen özel belgesele de konuk olup, Türkiye'de rock müzikle ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Aydilge'nin yepyeni Single'ı Sorma, Belgeselde canlı seslendirilecek

Dünyanın farklı bölgelerinden seçilmiş müzisyenlerle ve de birincilik kazanan Aydilge ile yapılacak olan röportajlardan oluşacak belgeselde, Aydilge akustik bir performansa da imza atacak. Farklı sesi, rock'la doğu tınılarını kaynaştıran kendine özgü tarzıyla yurt dışında da dikkat çeken Aydilge, bir Sezen Aksu bestesi olan yeni cover single'ı Sorma'yı da belgeselde canlı olarak seslendirecek.


Yarışma ile ilgili

Amerika'nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinden müzisyenlerin kıyasıya rekabet ettiği yarışmada, Amerika'nın önemli prodüktörleri tarafından elenen yarışmacılar, son üç turda halk oylamasına tabi tutuldu. Her üç aşamayı da önde bitiren Aydilge'nin Geri Dönmem klibi, dünyanın farklı ülkelerinden gelen oylarla tüm rakiplerini geride bıraktı ve yarışmanın birincisi oldu.