ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

3/13/2012

Aydilge'nin Birinciliği Belgesel İle Taçlanıyor!

Aydilge'nin Amerika'da Kazandığı Birincilik, Belgeselle Taçlanıyor

Geçtiğimiz ay, Aydilge'nin Killit albümünün en sevilen kliplerinden Geri Dönmem, Amerika'nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada birinci olmuştu. Yazın Kalifornia'da gerçekleşecek olan festivalde konser verecek olan Aydilge, organizasyon tarafından çekilen özel belgesele de konuk olup, Türkiye'de rock müzikle ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Aydilge'nin yepyeni Single'ı Sorma, Belgeselde canlı seslendirilecek

Dünyanın farklı bölgelerinden seçilmiş müzisyenlerle ve de birincilik kazanan Aydilge ile yapılacak olan röportajlardan oluşacak belgeselde, Aydilge akustik bir performansa da imza atacak. Farklı sesi, rock'la doğu tınılarını kaynaştıran kendine özgü tarzıyla yurt dışında da dikkat çeken Aydilge, bir Sezen Aksu bestesi olan yeni cover single'ı Sorma'yı da belgeselde canlı olarak seslendirecek.

Yarışma ile ilgili

Amerika'nın en çok tıklanan video müzik sitelerinden www.makeastar.com tarafından düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinden müzisyenlerin kıyasıya rekabet ettiği yarışmada, Amerika'nın önemli prodüktörleri tarafından elenen yarışmacılar, son üç turda halk oylamasına tabi tutuldu. Her üç aşamayı da önde bitiren Aydilge'nin Geri Dönmem klibi, dünyanın farklı ülkelerinden gelen oylarla tüm rakiplerini geride bıraktı ve yarışmanın birincisi oldu.

Pearl Jam, Yeni Albüm Çalışmalarına Başladı

Pearl Jam gitaristi Stone Gossard, grubun 10. stüdyo albümü çalışmalarını anlattı.


Rolling Stone'a konuşan Gossard, birkaç şarkı kaydettiklerini, birkaç şarkı daha kaydedeceklerini ancak albümü yayınlamak için acele etmediklerini söyledi. Gossard, deneysel bir albüm üzerinde çalıştıklarını anlattı.

Cem Adrian'dan Yeni Şarkı

Cem Adrian'dan yeni şarkı: 'Sen Yağmurları Sevdiğinde.Cem Adrian, önümüzdeki sonbaharda yayınlanacak 'Siyah Bir Veda Öpücüğü' albümünden çıkış şarkısı 'Sen Yağmurları Sevdiğinde'i yayınladı.


Korn'un Vokalisti Jonathan Davis, Solo Albüm Yayınlıyor

Korn'un vokalisti Jonathan Davis, solo albüm yayınlıyor.


Korn'un vokalisti Jonathan Davis, bu yıl solo albüm yayınlıyor. Davis, Rolling Stone'a verdiği röportajda yeni şarkıları üzerinde çalışmaya başladığını bu yıl içinde solo albümünü çıkarmayı planladığını anlattı.

Aerosmith'te Sular Durulmuyor


Aerosmith'te sular durulmuyor. Grubun vokalisti Steven Tyler, diğer grup üyelerinin suçlamalarına yanıt verdi.


Davulcu Joey Kramer ve gitarist Brad Whitford, Tyler'ın çok talepkar olduğunu ve onlara işkence yaptığını söylemişti. Tyler da, kendisinin bir mükemmeliyetçi bir insan olduğunu ve 'acımasız' davranışı sayesinde grup üyelerinin bugünkü yerlerine geldiğini söyledi.


Metallica'dan 3 Boyutlu Film

Metallica, 3 boyutlu filmlerinin çekimine bu yaz başlıyor. Filmin yönetmenliğini Macar yönetmen Nimrod Antal üstlenecek.


Grup, resmi sitelerinden, proje için Antal'la anlaştıklarını ve filmin önümüzdeki yıl yayınlanmasını umduklarını açıkladı. Metallica'nın davulcusu Lars Ulrich, 2004 tarihli 'Kontroll' ve 2010 tarihli 'Predators'la tanınan Nimrod Antal'ın büyük bir hayranı olduğunu söyledi. Ulrich, yönetmenin coşkusundan çok heyecanlandığını anlattı.