9/14/2012

Ünlüler RHCP’ye koştu

Yaklaşık 40 bin kişinin izlediği RHCP konserinde giriş kapılarında uzun kuyruklar oluştu. Grubun hayranları konser öncesi sevilen rock grubu Athena'nın şarkılarıyla geceye ısındı. Konsere, ünlü isimler de akın etti. Özge Ulusoy, Selma Ergenç, Pınar Altuğ-Yağmur Atacan çifti, Nil Karaibrahimgil, Mazhar Alanson, Hasibe Eren, Marun Tekin, Can Bonomo, Ece Uslu, Ece Gürsel, Erdinç Yaşaroğlu ile eşi Begüm Kütük, Zuhal Topal'ın yanı sıra, Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak, konser alanına saatler öncesinden sevgilileriyle geldi. 
Hacı Sabancı'yla aşk yaşayan Özge Ulusoy, Tarkan
konserinde olduğu gibi RHCP konserini de kız arkadaşlarıyla izledi. Objektiflere poz veren Ulusoy, Hacı Sabancı'yla ilgili sorulara her zamanki gibi yanıt vermedi. Oyuncu Pınar Altuğ eşi Yağmur Atacan ve kalabalık bir arkadaş grubuyla birlikte konseri izledi.


FLEA
EZANDAN ETKİLENMİŞ
7 Grammy sahibi, 60 milyonu aşkın albüm satmış ve Rock'n Roll Hall of Fame tacı taze köklü rock grubu Red Hot Chili Peppers, 30'uncu yaşına girmeden en nihayet dün gece Santral İstanbul'da izleyebildik. Ne konserdi... Buyurun geceyi paylaşalım.

* Santral İstanbul'da hazırlanan konser için organizatör Pozitif Live, anons amaçlı yayınladığı Facebook sayfasında ısrarla "Erken gelin" derken biz biraz daha geç çıkıp sözüm ona ring servisi yapılacak noktalardan biri olan Karaköy Tunel'e gidiyoruz. Bekle bekle bekle, yok. Ne yapalım, taksi yokluğundan Tunel'e çıkıp oradan bir taksi çeviriyor ve tam gaz sokak aralarından bu büyüklükteki bir konserin yapılmaması gereken Santral İstanbul yakınlarında bir yerde iniyoruz.


* Konser alanına gelince önce ceryan mı kesik diye düşünüyor ve etrafa sorarak girişi aydınlatılmamış ilk kapıdan sonra Kategori 1 giriş kapısını buluyoruz. Dar bir boğazdan yaşlı nine hızıyla yürüyüp konser alanına giriş yapıyoruz. Görüyoruz ki bizim olduğumuz bölge, sahneye yaklaşık 150 metre otede! 150 TL'lik bir bilet için tam bir fiyasko. İleri gitmeye çalışıyoruz ama nafile. Geriye bakıp metrelerce geride olan Kategori 2 ve 3 biletli kitleleri görünce yalancıktan seviniyoruz. Ne yapalım, eğlenmeye geldik degil mi?


* Neyse,
Red Hot Chili Peppers beklenildiği gibi bir giriş yapıyor ve izleyecilerle birlikte adeta havalanıyoruz. Ses bomba gibi ve sahne etkileyici. Anthony Kiedis'in vokalleri güzel, Flea'nın başı bomba ve Chad Smith'in drum seti fırtına gibi, ama gel gelelim biz mi duyamıyoruz yoksa nedir: Josh Klinghoffer'in gitarından ses mi gelmiyor? Ha bu arada "Neden ayağa kalkmıyor?" diyenlere yandaki ekranı gösterip alçıda olan ayağına işaret ediyoruz. Sırayla efsane parçalar yağmaya başlıyor ama Josh'un gitari bir açık, bir kapalı derken anca 'By The Way' parçasında açılıyor ki sanıyoruz bu da konserin 'peak' noktası oluyor. Arada sürekli inanılmaz 'jam session'lar yaşıyoruz ve kopuyoruz pek tabii ki. Bir de grup tarafından hoş diyaloglar da kuruluyor. Örneğin Flea'nin ezan sesinden ne kadar çok etkilendiği ve Anthony Kiedis'in grup üyeleriyle İstanbul'a taşınması gibi...

* Şaka bir yana,
Red Hot Chili Peppers kariyerinin bu safhasında halen inanılmaz bir performans sergiliyor ve yıllardır neden bütün dünyayı kendine hayran bıraktığını bir kez daha kendi stilleriyle ispatlıyor. Bu güzel gece için gruba tekrar sonsuz teşekkür ediyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder