4/06/2012

Sonisphere 2012 İptal Edildi2010 ve 2011 yıllarında İstanbul‘da da düzenlenen ve Metallica gibi efsane grupların ağırlandığı Sonisphere Festival bu yıl ekonomik sıkıntılar yüzünden iptal edildi.

 

Aynı gün içinde Metallica, Slipknot, Korn, Rammstein gibi birçok efsane grubun sahne aldığı seyircilerin iple çektiği festival bu yıl tüm dünyada etkisini gösteren ekonomik sebeplerden ötürü iptal edildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada yeni kaynak arayışında oldukları ve sorunları çözmek için çalıştıkları belirtildi.

Sonisphere 2012‘de Kiss, Queen with Adam Lambert, Faith No More, Within Temptation, Evanescence, Incubus, Marilyn Manson and The Blackout gibi gruplar sahne alacaktı.

Queen’in resmi sitelerinde yaptıkları açıklamada bu sene Sonisphere Festivali’nin tamamen iptal edildiği yönünde. Grup bu açıklamayı yaptıkları için üzgün olduklarını sözlerine eklerken resmi açıklamanın da festival organizatörleri tarafından yakın zamanda yapılması bekleniyor. Bu yaz iptal edilen tek festival Sonisphere değil, Oxegen ve The Big Chill festivalleri de bu sene yapılmayacak.

Yetkililer ekonomik sorunları aşarsa efsane gruplar bu yıl aynı sahnede olacak.

Ülkemizde de büyük ilgi gören festivalin iptal kararı Rock müzik dünyasında büyük bir üzüntüye neden oldu.
Bu sene İstanbul’ da gerçekleştirilmeyecek olan festival, geçtiğimiz sene biletsiz olduğu için kamuya açık olan bir parktan müziği dinlemek isteyen Hazar Berk Büyüktunca’ nın güvenlik terörüne uğraması ile hatırlanıyor.

0 yorum:

Yorum Gönder