3/26/2012

Pijama - Düşe Kalka Albümü ile Geliyor

Eğlenceli ve enerjik sahne performansıyla dikkat çeken pop-rock grubu “Pijama” ikinci albümleri “Düşe Kalka” ile sevenleriyle buluşmaya hazır.


2004 yılında bir araya gelen ve kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaşan “Pijama” grubu ilk albümleri "Takma Kafanı" nın ardından, “Düşe Kalka” adlı ikinci albümlerini müzik severlerle buluşturuyor. Kaan Emeç, Can Karakuzulu, İlker Ölmez, Tunç Neco Engin, Alper Zengintaş’tan oluşan “Pijama” grubunun pozitif ve keyifli tavrını bozmayan, ancak ilk albüme göre daha olgun ve kendine has bir sound’a sahip olan ikinci albümü “Düşe Kalka”nın prodüktörlüğünü Alen Konakoğlu ve Can Saban üstleniyor.

Tüm parçaların söz ve müzikleri Pijama’ya ait olan albümün çıkış parçası “Bi’ Büyük” keyifli akordeon ezgileriyle dikkat çekiyor. Hayattaki zorluklara ve bıkkınlıklara farklı bir bakış açısıyla yaklaşan şarkının sözleri de fazlasıyla dikkat çekeceğe benziyor….

Türk Sanat Müziği’nden beslenen ezgilerin yoğun olduğu albümde, cümbüş’ten viola’ya, akordeon’dan elektronik synth’lere uzanan geniş yelpazeli ve zengin bir enstrüman kullanımı var.

Kapağı; grubun solisti ve gitaristi Kaan & Can tarafından tasarlanan “Düşe Kalka” isimli albüm müzik marketlerde yerini alarak, müzikseverlerle buluşuyor…

0 yorum:

Yorum Gönder