ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

7/28/2011

Pinhani'den Yeni Şarkı:Eylül


Pinhani Eylül isimli yeni şarkısını web üzerinden yayınladı. Eylül'ün sözleri Sinan Kaynakcı'ya, müzikleri ise Akın Eldes ve Sinan Kaynakcı'ya ait. Kontrbasta İlkin Deniz, davulda Turgut Alp Bekoğlu yine bize eşlik ettiler. Kayıtları Erim Arkman ve Barış Erduran gerçekleştirdi. Akın Eldes'in 2007'de yayınladığı Eylül isimli kaydından yola çıkan bu şarkıda, Akın Eldes 1980'in , Sinan Kaynakcı 2008'in Eylül ayında yaşadıklarını anlatıyor.

Şarkıyı pinhani.com sitesinden indirebilirisiniz.

Gripin 29 Temmuz'da Trabzon'da!

Gripin; Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları kapanış konseri-
Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı
29 Temmuz Cuma Saat: 20.00

Linkin Park'ın yeni albümü 2012'de


Ünlü Amerikan Rock müzik grubu Linkin Park, yeni albümleri için stüdyoda.

Grubun solisti Chester Bennington, geçtiğimiz günlerde Rolling Stone'a konuştu.Albümde kaliteli şarkıların yer aldığını belirten Chester, ayrıca Rick Rubin'ün yine prodüktör olarak albümde yer aldığını söyledi.

Bruce Dickinson'a fahri doktora verildi

Müzisyenliğinin yanı sıra senaryo yazarlığı, profesyonel pilotluk ve radyo sunuculuğu da yapan ve şampiyonlukları bulunan bir eskrimci de olan Bruce Dickinson, müzik endüstrisine katkılarından dolayı Londra’daki Queen Mary University’den müzik alanında fahri doktora aldı ve Doktor ünvanını kazandı.

Dr. Dickinson, 1979 yılında aynı üniversitenin tarih bölümünden mezun olmuştu.