ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

5/30/2011

Athena, Deniz'e Sıfır Şenlik'te !

Türkiye´nin en büyük gruplarından Athena 3 Haziran Cuma günü, Denize Sıfır Şenlik`de gençlerle buluşuyor.
Kabataş Erkek Lisesi´nin, `Denize Sıfır Şenlik` sıfatına sahip olanetkinliği 21.Kabataş Erkek Lisesi Kültür ve Sanat Şenliği  bu sene 1-2-3Haziran 2011 Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Kabataş ErkekLisesi´nin boğaza nazır bahçesinde gençlerle buluşuyor.

Tüm gün konserlerin, şişme oyun parklarının, özel gösterilerin,yarışmaların ve çeşitli stand aktivitelerinin yer alacağı 21.KabataşErkek Lisesi Kültür ve Sanat Şenliği, liseli ve üniversiteli gençlerieğlenceye doyuruyor. Deniz kenarında binlerce müzikseveri ağırlayacak olan 21.Kabataş ErkekLisesi Kültür ve Sanat Şenliği bu sene adından en çok bahsedilenorganizasyonlarından biri  olmaya aday.Türkiye´nin en büyük gruplarından Athena 3 Haziran Cuma günü, Denize Sıfır Şenlik´de gençlerle buluşuyor.
Ayrıca gün boyu Eğlence Alanları, Şişme Oyun Parkları, ÖdüllüYarışmalar, Adrenalin Dolu Aktiviteler ve DJ Performansları Denize SıfırŞenlik´te.

Duman'dan Yeni Albüm 'Canlı' 3 Haziranda Geliyor!Türk rock müziğinin sadık bir dinleyici kitlesine sahip önemli gruplarından DUMAN´ın, 32 şarkıdan oluşan 2 CD´lik konser albümü “CANLI” 3 Haziran´da Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.
Kaan Tangöze (vokal/gitar), Batuhan Mutlugil (gitar), Ari Barokas (bas) ve Cengiz Baysal´dan(davul) oluşan Duman, bugüne kadar beş stüdyo albümü  ile bir konser albümü ve DVD´sini müzik severlerin beğenisine sundu.
Prodüktörlüğünü Duman´ın üstlendiği, Durul Seren´in kayıt, miks ve masteringini yaptığı  “CANLI” albümünün ilk klibi “Helal Olsun” olarak belirlendi. Sözleri Kaan Tangöze müziği Batuhan Mutlugil´e ait Hürcan Emre Yılmazer yönetmenliğinde çekilen klip, 7 Kasım 2010 tarihli Bostancı Gösteri Merkezi konserinin görüntülerinden oluşuyor.
DUMAN´dan ilk defa akustik yorumlar ve sürpriz iki cover şarkı...
2010 ve 2011 yıllarında yapılan beş farklı konserin kayıtlarından oluşan “CANLI” albümündeki şarkılar, rock müzik severlerin beğenisine 2 CD´de sunuldu. Merakla beklenen çalışmanın en büyük özelliği bazı Duman şarkılarının akustik olarak yeniden yorumlanması. “Dibine Kadar”, “Sarhoş”, “Elleri Ellerime” ve “Haberin Yok Ölüyorum” gibi şarkıların akustik yorumların yer aldığı albümün bir diğer sürprizi de cover şarkılar. Yıllar önce Erkin Koray´ın yorumladığı söz ve müziği Burhan Bilgin´e ait olan “Sen Yoksun Diye” ve Aşık Veysel´in “Kara Toprak” türküsü albümün dikkat çeken çalışmaları.
Duman´ın konser albümü “CANLI” 15 gün boyunca ilk kez ve sadece www.muzikicinefes.com sitesinde yer alacak.

3 Haziran´da müzik marketlerdeki yerini alacak olan CANLI albümünün Lansman konseri muzikicinefes.com katkılarıyla 4 Haziran gecesi Studyo Live terasta gerçekleşiyor.