ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

5/26/2011

Rock'n Coke'da Sahne Tozunu Attrıracak Türk İsimler Açıklandı!

        16-17 Temmuz’da yeniden Hazarfende yapalıcak Rock’n Coke Festivali’nde sahne alacak Türk  isimler açıklandı.


  Çilekeş,Ana Sahne’de ilk performans sergileyecek isim olurken festivalin facebook sayfası Duman’ın gelişini ‘’Haydi gel, buluşalım, Hezarfen Havaalanı’nda, duymayan kalmasın!” şeklinde duyurdu!16 Temmuz Cumartesi günü Duman Rock’n Coke Ana Sahne’de olacak.  Bu isimlerin yanısıra Gripin,Kurban ve Melis Danişmend de sahnede yer alacak isimler.
  
    Coca-Cola Zero Sahnesi’nde  ise Ankara ve Bursa’dan punk esintileri!
Ankara’dan Deja-Vu ve Dengesiz Herifler, Bursa’dan She Past Away festivalin tozunu attırmaya geliyor!

Keşfedilmeye Hazır "Başka Dünyalar"

Keşfet isimli bölümümüz “Başka Dünyalar” grubu ile başlıyor.

Başka Dünyalar, albümleriyle 2010 yılında müzik severlerle buluşmuş olsa da, aslında 2001’den bu yana yıllardır var olan ve sahne tecrübesi olan bir grup. Geçen 9 yılık sürede Cadillac ismiyle sahnede yer almışlar. Başka Dünyalar, vokalde Onur Urel, gitarda Veysel Çolak, bas gitarda Alper Ketenci ve davulda Güçlü Başarır’dan oluşuyor.


   Grubun 2010 yılında albüm çıkardığını belirtmiştik, biraz da albümden bahsedecek olursak. Albümün başlangıcına gidecek olursak, Onur Urel’in (vokal) Veysel Çolak’a (gitar), albümde yer alan “O zaman olmaz” isimli parçayı dinletmesiyle albüm fikri ortaya çıkmış. Mayday stüdyolarında yapılan kayıtların ardından, 9 parçalık bir albüm müzik severlerle buluşmuş.

“Ruhunu Kurtar” albümündeki şarkılar şöyle;

1. Anlamıyorum
2. Deli Orman
3. Bugün
4. O Zaman Olmaz
5. Yorgunum
6. Ruhunu Kurtar
7. Unutma
8. Yarınım Yok
9. Yoksun

   Grup albümün çıkış parçası olarak, “O zaman olmaz” isimli parçayı seçmişler. Klip Özgüç Yiğit yönetmenliğinde foto animasyon teknikleriyle çekilmiş.Albümün 2.klibi ise, ‘Deli Orman’ şarkısına Caner Ceyhan tarafından kalabalık bir oyuncu kadrosuyla Riva ormanlarında çekilmiş.Klipte çok yakında müzik severlerle olacak.Şarkıları dinlemeyi sizlere bırakmakla beraber, Rockoza.com olarak “Yorgunum” isimli parçayı beğendik.

Başka Dünyalar, “Ruhunu Kurtar” isimli albümleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

Ayrıca bu içeriğin daha kalıcı olması amacıyla,bu içeriği 4 sayfalık mini-magazin formatında görüntüleyebilirsiniz.Derginin üzerine tıklayarak tam ekran okuyabilir, http://issuu.com/rockozacom/docs/baskadunyalar adresinden de dergiyi indirebilirsiniz.