ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

5/25/2011

Rock Fm Heavy Time Compilation PartyTürkiye'de Rock müziğin dinlenilirliğini arttırmak amacıyla yola çıkan, Pop-Rock’tan Metal'e kadar dünyadaki en geniş arşivlerden birine sahip, yayıncılık anlayışını “müziğin içindeki ruhu paylaşmak” şeklinde tanımlayan Rock FM 94.5,

Müziği asi ve iyimser marka ruhunun bir parçası olarak kabul eden ve destekleyen Converse ve EMI Müzik Türkiye’nin işbirliğiyle yepyeni bir albüm dinleyiciyle buluşuyor: “Heavy Time”.

Heavy Time Compi...lation için 27 Mayıs Cuma akşamı J.J. Balans’ta çok özel bir gece düzenleniyor!

Fear Factory, Korn, Soulfly, Dream Theater, Opeth, Trivium, Machine Head, DevilDriver gibi önemli isimlerden oluşan bu toplama albüm için düzenlenen tanıtım gecesi için çok özel bir program hazırlandı. Rock FM DJ’lerinden oluşan Radyo Kafa ile başlayacak olan gece, tamamı kadınlardan oluşan topluluk Kırmızı ile devam edecek. Finali ise Türkiye’nin tartışmasız en özel müzisyenlerinden Hayko Cepkin yapacak!Bu özel geceyi sakın kaçırmayın!Tarih: 27.05.2011

Mekan: Jolly Joker Balans

Saat: 20:00

Teoman'dan Yeni Albüm 'Aşk ve Gurur'
Teoman, 9. Solo albümü “AŞK & GURUR”u AVRUPA MÜZİK markasıyla yayınlıyor.
Yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in, aranjör-prodüktörlüğünü Teoman’ın üstlendiği albüm; zengin müziğinin içinde dinleyicileri umut, hüzün, aşk, kader, özlem, yalnızlık, romantizm, gurur... gibi tüm duygu ve durumlarla dans edercesine bir “hayat” yolculuğuna çıkarıyor.

Albümün ilk video klibi söz ve müziği Teoman’a ait olan “Tek Başına Dans”a çekildi. Teoman’ın klip yönetmenliğini de üstlendiği şarkının Aşık Mahzuni Şerif’in “İnce İnce Bir Kar Yağar” adlı eserinden uyarladığı intro bölümü albümde, varislerinden alınan özel izinle kullanıldı.

“Tek Başına Dans”, “Bana Öyle Bakma”, “Yıllar Sonra”, “Tesadüfen” başta olmak üzere birçok şarkının söz ve müziklerinin Teoman imzalı olduğu 10 şarkıdan oluşan albümdeki diğer söz ve müziklerde; (“Romantik”, “Martılar”) Barlas Erinç; (“Bak Hayatına”) Deniz Erten, Volga Tamöz; (“Sahilde Bir Sarhoş”) Mabel Matiz; (“Ölüm Işığa Uzanmış”) Deniz Durukan gibi isimler yer alıyor.

Sözleri Teoman’a ait olan “İstanbul’da” şarkısının müziği Fransız rock yıldızı Calogero’ya ait. Teoman’ın İrem Candaş ile “Bana Öyle Bakma” şarkısında yaptığı düet, albümde öne çıkan çalışmalar arasında.

“AŞK & GURUR”un piyasaya çıkışının ardından “Tek Başına Dans” şarkısının Hakan Özer, 5shootscount1, armageddonturk ve Emirhan Cengiz tarafından düzenlenen dört farklı versiyonu, video klipleriyle beraber sadece internet üzerinden paylaşıma açılacak.

Albümün fotoğrafları fotoğrafçı Mehmet Turgut tarafından çekildi. Kartonet tasarımını ise Esen Demirci üstlendi.
“Tek Başına Dans” ve “Bana Öyle Bakma” şarkıları müzik marketlerden önce ilk kez, yasal dijital müzik platformu www.aveamuzik.com ’da paylaşıma açılıyor.

Cumhur Avcil bu kez solo! "Lovesick" Albümü Raflarda!

    2011 başında uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü ilk solo albümünün kayıtlarına Ercüment Subaşı prodüktörlüğünde 3K1A Stüdyolarında başladı. Mikslerini Ercüment Subaşı’nın, masteringini Andy Jackson’ın yaptığı “Lovesick” adını taşıyan albümde tüm şarkılar Cumhur Avcil’e ait. Favela Records etiketi taşıyan albüm tüm müzik marketlerde...

Zagaband 'Z RAPORU' Adlı Albümüyle Raflarda Yerini Aldı
ZAGABAND / Z RAPORU

Yalnız müzik dinleyicisinin değil, televizyon izleyicisinin de çok yakından tanıdığı Zagaband’ın henüz yayınlanmadan efsane olmuş albümü Z Raporu Mayıs’ta çıkıyor!
Okan Bayülgen’in sunduğu Televizyon Makinası, Makina ve Disko Kralı programlarının grubu ve ekran yüzü olarak tanınan Zagaband, bu açıdan da dünyada bir ilke imza atıyor!

2002 yılından beri canlı yayında hayranlarının karşısına çıkan ve rock müziğin geniş kitlelerce sevilmesinde büyük katkısı olan grup, Z Raporu’yla misyonunu bir adım ileriye taşıyor.
Bu uzun soluklu serüvenin marşı ise hiç kuşkusuz Machine in My Head!
Albümün çıkış parçası olan Machine in My Head, yeni düzenlemesiyle her zamankinden daha sert vurmaya hazırlanıyor!

Şarkının klibi ise bir diğer ilki gerçekleştirerek, grup üyelerinin yanı sıra hayranlardan gelen amatör video performansları da kullanılarak oluşturuluyor. Grubun, dinleyicisiyle olan yakın ilişkisini özetleyen bu çalışma da albümden hemen sonra televizyon kanallarında ve internette yayınlanmaya hazır!

Türkiye’nin en usta müzisyenlerinden, Tuncer Tunceli, Yusuf Tunceli ve Murat Çopur’dan oluşan grubun ilk albümü Z Raporu’ndaki 9 şarkının 8’inin söz ve müziği Tuncer Tunceli’ye ait. Machine in My Head ise Okan Bayülgen, Tuncer Tunceli, Ömer Ahunbay, Hakan Özer ve Ramiz Bayraktar ortak yapımı…

Z Raporu Mayıs’tan itibaren Esen Müzik etiketiyle, tüm müzik marketlerde ve digital satış kanallarında müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

www.zagaband.com
facebook.com/ZAGA-BAND
twitter.com/zagaband

TEGV için 'İYİLİK GÜZELLİK SPOR '
‘İYİLİK GÜZELLİK SPOR’

Ünlü müzisyenler Feridun Düzağaç şarkılarını TEGV çocukları için söylüyor…
    
     Türk pop-rock müziğinin en önde gelen temsilcilerinden Ferdiun Düzağaç şarkılarıyla TEGV çocukları için ‘İYİLİK GÜZELLİK SPOR’ albümünde bir araya geldi.Badem,Bertuğ Cemil,Cem Adrian,Emre Aydın,Hayko Cepkin,Jehan Barbur,maNga,Melis Danişmend,Multitap,Pinhani ve Redd gibi Türk pop-rock müziğinin başarılı temsilcileri TEGV için bir araya geldi ve ‘ İYİLİK GÜZELLİK SPOR’ adlı bir takım oluşturdu ve bu takımın her bir oyuncusu en çok beğendikleri Feridun Düzağaç şarkısını kurdukları takım ile aynı adı taşıyan ‘ İYİLİK GÜZELLİK SPOR’ adlı albümde seslendirdi.

  ‘ İYİLİK GÜZELLİK SPOR’ albümünde hepsi birbirinden değerli şarkıcıların seslendirdiği 11 Ferdiun Düzağaç şarkısının yanı sıra Feridun Düzağaç’te ‘Yanında’,’Son Yaprağıydı Güzün’ ve ‘Aşk Çok Uzak' adlı şarkılarının yeni düzenlemeleriyle albümdeki yerini alıyor.

İşte albüme dair yayınlanan ilk teaser;

Albümde yer alan Feridun Düzağaç şarkıları ve seslendiren sanatçılar:
Badem – Aşkın E Hali (1999)
Bertuğ Cemil – İçimden Şehirler Geçiyor (2001)
Cem Adrian – Beni Bırakma (2008)
Emre Aydın – Dipteyim Sondayım (2001)
Hayko Cepkin – Deli (2006)
Jehan Barbur – Yeniköy (2008)
maNga – Beni Unutma (2006)
Melis Danişmend – Çok Geç (2008)
Multitap – Boş Ders Şarkısı (2003)
Pinhani – Çok Aşık (2008)
Redd – Nadas (2003)
Feridun Düzağaç – Yanında (2001) Son Yaprağıydı Güzün (2001), Aşk Çok Uzak (2006)


Manga - “Fly to Stay Alive” Klibi Yayında

Türk Rock Müziğinin sevilen gruplarından Manga'nın “Fly to Stay Alive” video klibi, MTV Avrupa’ daki ilk gösteriminin ardından 24 Mayıs Salı TSİ 13:00’ da MTV Adria’ da  yayınlandı.

MTV Adria; Bosna Hersek, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ, Sırbistan ve Slovenya’ dan seyredilebiliyor. İşte o klip;

Ayrıca grubun geçtiğimiz günlerde klibe dair yayınladıkları fotolar ise şöyle;