ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

5/06/2011

Eaglefest 2011


Livaneli Kartal Stadında İlk 40 Yılını Kutluyor

İstanbul’un gelişen ve değişen yüzü Kartal’da “Woodda” tarafından düzenlenmekte olan “Eaglefest2011” kapsamında ilk 40 yılına 350 şarkı, 35 film müziği, 30 albüm, 1 rapsodi, bir bale müziği, onlarca kitap ve film sığdıran Zülfü Livaneli  18 yıl aradan sonra Kartal Stadyumu'nda tekrar sevenleri ile buluşacak.

Ayrıca, festivalin ikinci gününde 1999 yılında ilk albümleri “Eski Köprüler Altında”yı çıkaran günümüzün sevilen ve hayranlık uyandıran grubu Duman sahne alacak.

Yine ülkemizin sevilen gruplarından 2004 yılında kurulan ve günümüze kadar sürekli artan bir hayran kitlesi olan Gripin sizlerle olacak.

Gelecek vaadeden rock gruplarından Anemi yine festival kapsamında sahne alacak, Karadenizin özgür dalgalarını müziklerine yansıtan Marsis ise eğleceli bir akşam geçirmenizi sağlayacak.

Anadolu yakasında eğlenceli bir  hafta sonu geçirmek için kaçırılmayacak bir fırsat kaliteli sanatçı ve gruplar ile festival alanında eğlenceli interaktif eğlenceler sizleri bekliyor.

28 Mayıs 2011  - 1. Gün
Zülfü Livaneli
Marsis

29 Mayıs 2011 – 2. Gün
Duman
Gripin
Anemi

İnteraktif Oyunlar
24 Metrekare Led Ekranda
Ps 3 Yarışması
Karaoke
Ve daha birçok eğlenceli oyunlar festival alanında sizi bekliyor.

dEUS İstanbulda!Belçika alternatif rock sahnesinin medarıiftiharlarından dEUS, son albümleri için düzenlenen Avrupa turnesinin İstanbul ayağında iki gece üst üste Salon'da!

1991 yılında kurulan indie rock topluluğu, 90'lı yıllar boyunca üç albüm yayımladıktan sonra uzunca bir süre sessizliğe büründü. Ancak 2005 yılında yayımlanan Pocket Revolution albümüyle yaşadıkları tüm aksiliklere rağmen heyecanından bir şey kaybetmediğini kanıtladı. 2008'de yayımlanan Vantage Point, topluluğun sound'unun geliştiğini, başına buyruk tavırları sürdürdüğünü gösteriyordu. Solist Tom Barman'ın ifadesiyle bu "biraz ölçüsüz" grubu Salon'da izleyin.