ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

4/25/2011

The Charlatans
20 yıldan uzun bir süredir Charlatans, İngiliz rock müziğinin ilham verici bir topluluğu olmaya devam ediyor. 20. kuruluş yıldönümlerini görkemli etkinleklerle kutlayan The Charlatans, halen heyecan verici ve göz önünde olmayı sürdürüyor. ‘’The Only One I Know’’ un ölümsüz melodisi de bu itibara katkı da bulunuyor. Bunları yok saysak bile, genç grupların yeni jenerasyonu ve hayranları onları bir ömür boyu kahraman gibi selamlıyor.

Kökleri İngiltere'nin orta ve kuzeybatısına dayanan grup 90'ların başındaki coşkulu yükselişine, aynı yıllarda müzikal yolculuklarının ortalarında zarar gördüğü sıkıntılara ve günümüzdeki bilgin ve canlılık arayan duruşuna rağmen pozitif enerjisini yansıtmaktan geri durmadı.

Grubun yeri doldurulamaz üyeleri Martin Blunt (Bas), Jon Brookes (Davul), Tim Burgess (Vokal), Mark Collins (Gitar) ve Tony Rogers (Klavye) başlangıçtan bugüne kadar büyüleyici şekilde müzik yaptılar - seçkinliğiyle ve tınısıyla öne çıkan sayısız kült tekli ve imrenilecek bir albüm tarihçesi, baştan sona birbirinden farklı ve emek harcanmış sınırları zorlayıcı, daima daha yüksek bir çıtayı hedefleyen sarsıcı nitelikte bir diskografi - Kendi döneminde parmakla gösterilen birkaç grup hariç, Charlatan'ın albümleri ısrarcı, hayat dolu; aynı zamanda ticari ve yaratıcı olma özelliklerini kendi potasında eriten bir yapıya sahip.

The Charlatans' ın on birinci stüdyo kayıdı olan ' Who We Touch ' şu ana kadarki en öne çıkan, hem grubun sanatsal limitlerini zorlayan hem de büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmasını sağlayan albümü olarak bilinir. Bu kayıt, Burgess'a göre coşkulu ve derin ruh hallerine, iyimserliğe ait mutluluğun zirve noktasına olan '' Ruhani bir yolculuk ''. Albüm sound olarak bazı kahramanlardan esintiler taşısa da, en çok kendi tınılarını yansıttıkları göz ardı edilemez.
2008 yılında çıkarılan '' You Cross My Path '' ile The Charlatans çığır açan bir fikirle, son çalışmalarını ücretsiz olarak internet aracılığıyla hayranlarıyla buluşturdu. Ticari bir dibe batışın aksine, bu girişim dinleyenlerin gruba olan bağlığını daha da pekiştirdi ve bu sayede yeni kayıtları üzerine daha yoğun bir istekle çalışmaya başladılar. Bunu yeniden başlatan süreç, grubun öngördüğünden daha hızlı işlemişti.

The Black Dahlia Murder


Geçtiğimiz günlerde 5. Stüdyo albümlerini yayınlamak üzere kayıtlara başladığını duyuran Amerika’nın death metal dünyasına kazandırdığı en önemli gruplardan “The Black Dahlia Murder” 23 Mayıs 2011 Pazartesi gecesi Easternbull Entertainment organizasyonu ile İstanbul Jolly Joker Balans’a geliyor!

2001 yılında Detroit’te kurulan “The Black Dahlia Murder” bugüne kadar 4 albüm yayınladı ve bu albümlerden son 3 tanesi Amerikan Bağımsız Albümler Listesi’nde ilk 5’e girme başarısı gösterdi.

Çıktıkları turnelerde Cannibal Corpse, Hate Eternal, Carnifex, 3 Inches of Blood, Obscura ve daha birçok grupla birlikte çalan grubun 2009 yılında yayınladığı “Majesty” DVD’si Kataklysm, Vader, Despised Icon, Aborted, Born of Osiris gibi gruplarla çıktıkları Summer Slaughter turnesinden ve Children of Bodom ile gerçekleştirdikleri turneden görüntüler içeriyordu.

Ankara'nın Death Metal Öncüsü Suicide Gecenin Bir Diğer Sürprizi!

Gecede The Black Dahlia Murder’a  1989 yılından bu yana ülkemizde death metal adına en kıymetli ürünleri sunan grupların başında gelen SUICIDE eşlik edecek. Yeni albümlerinin hazırlığına başlayan grup uzun bir aradan sonra bu önemli gecede İstanbul seyircisinin karşısına çıkacak.