ıTUNES TÜRKİYE AÇILDI

iPod, iPhone ve iPad kullanıcısı olan müzikseverlerin uzun bir süredir beklediği müjdeli haber nihayet gerçeğe dönüştü ve Apple, iTunes’un Türkiye mağazasını bugün itibariyle açtı.

MODEL GRUBUNDA AYRILIK

Model grubu üyelerinden davulcu Aşkın Çolak, yaşanan müzikal fikir ayrılıkları nedeniyle bugünden itibaren Model grubuyla yollarını ayırdı.

AYDİLGE ROCKOZA RÖPORTAJI

Aydilge Rockoza ekibinin konuğu oldu.

TEOMAN HAYRANLARINA MÜJDE

Geçen sene albüm yapmayı bıraktığını bildiren Teoman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasıyla hayranlarına müjde verdi.

FLÖRT ROCKOZA RÖPORTAJI

Son olarak "Anadolu Beat" isimli albümleri ile dönüş yapan ve dinleyicileri ile buluşan Flört, Rockoza'nın konuğu oldu.

ROCKOZA DERGİ SAYI 2 YAYINDA

Rockoza Ailesi olarak online dergimizin 2.sayısını yayınladık..

1/08/2011

Gece BiyografiGece; Can Baydar (Vokal, Gitar) ve Eren Çilalioğlu’nun (Davul) lise yıllarında başladıkları müzik çalışmalarına 2000 yılında Gökçe Balaban’ın (Bas) dahil olmasıyla kurulmuş ve 2004 yılında Erdem Başer’in (Gitar) katılımıyla son halini almıştır.

Gece; 2001 yılından 2008 yılına kadar Ankara’nın önemli barları Saklıkent, Limon, Manhattan ve If’te düzenli olarak sahne almış ve çeşitli üniversite ve lise şenliklerinde de yer almıştır. Kurulduğu günden itibaren beste çalışmaları yapan grup, 2005 yılında Roxy Müzik günlerinde finale kalma başarısı göstermiştir.

2005 yılından itibaren beste çalışmalarını hızlandıran Gece, 2008 yılı başında ilk albümü için stüdyoya girmiş ve Mayıs 2008’de de ilk albümünü yayınlamıştır. On şarkı içeren "İçinde Saklı" adlı albümün prodüktörlüğünü Koray Candemir üstlenmiştir. Albümde bulunan Aşık mıyız, Öldür İstersen, Hoşuna mı gitti ve Bar adlı şarkılara video klip çekilmiştir.

Albüm sonrası sahne çalışmalarına devam eden grup, Masstival ve Rock’n Coke başta olmak üzere Türkiye’nin önemli festivallerinde sahne almıştır. 2010 yılında Sony Music’le çalışmaya başladıktan sonra bir Orhan Atasoy bestesi olan "Gamsız" adlı şarkıyı İskender Paydaş prodüktörlüğünde yorumlamış ve single olarak piyasaya sürmüştür.

Gece 2011 yılının ilk aylarında kaydettiği ve nisan ayında raflardaki yerini alacak olan ikinci albümlerinin çıkış şarkısı olan “Ben Öldüm” ve klibini geçtiğimiz günlerde müzikseverler ile paylaştı.

Zakkum Biyografi1999 yılında Ankara`da çıktıkları ilk bar programlarından bu yana, mevcut normları zorlayan, spekülatif ve kışkırtıcı sahne performanslarıyla Ankara`nın tartışmasız en popüler ve hakkında en çok konuşulan grubu haline gelen ve bugüne kadar Raindog ismiyle 1000`e (bin) yakın sayıda sahne performansı gerçekleştiren grup, albüm çalışmaları esnasında Türkçe bir isme geçiş yaparak “Zakkum” adını kullanmaya başladı.

Yusuf Demirkol, Cem Senyücel, Eren Parlakgümüş ve Emre Yılmaztürk`den oluşan Zakkum grubu, seneler boyu Placebo, Morrissey, Suede, Radiohead, Pulp gibi Britpop gruplarının şarkılarına yaptıkları kendilerine özgü cover`ların yanında, aykırı duruşları ve sahne görselliğinden asla imtina etmeyen yaklaşımları ile kendilerine sadık ve geniş bir dinleyici kitlesi yarattılar.

Zakkum grubunun “Zehr-i Zakkum” isimli ilk albümünün prodüktörlük koltuğunda, daha önce Teoman, Nev, Çilekeş gibi birçok ismin de prodüktörlüğünü yapmış olan Volkan Başaran`ın bulunduğu çalışmada; 80`ler Türk pop müziğinin unutulmaz sesi Seyyal Taner ve Türk rock müziğinin tanınmış ismi Teoman ile yapılmış birer de düet yer alıyor.

Albümün enstrüman kayıtları Raks Marşandiz Stüdyoları`nda (RMS), vokal kayıtları ise Mine Erkaya`nın stüdyosunda gerçekleştirildi. Ortadünya Müzik etiketi ile, 2007 senesi Ocak ayı sonunda piyasaya sürülen albümün fotoğrafları Fethi Mağara`ya; kapak, logo ve görsel tasarımları ise, Mustafa Kural`a ait....

Zakkum`un albümden ilk single olarak piyasaya sürülen “Ah Çikolata” şarkısının klibinin yönetmenliği, rock müzik piyasasındaki birçok başarılı klibe imza atan Murad Küçük tarafından yapıldı ve çekimler, Maslak`taki “Film Sokağı Stüdyoları”nda gerçekleştirildi.

Albümden ikinci klip ise, Teoman`ın da düet yaptığı “Zehr-i Zakkum” şarkısına çekildi... Teoman`in çizgi karakter olarak gözüktügü, Zakkum`un ikinci klibinin prodüksiyonu, multidisipliner animasyon stüdyosu olan Canlandirma Servisi tarafindan gerçeklestirildi. Yaklasik iki aylik bir süre zarfinda gerçeklestirilen animasyon klipte, 2D ve 3D teknikleri karistirilarak uygulandi. Murat Basol yonetiminde 8 kisilik bir ekip tarafindan yapilan videoklipte, ayrica vektörel animasyon teknikleri de uygulandi. Grup elemanlarinin karakteristik özellikleri stilize edilerek, animasyon için uygun hale getirildi ve anime halleri yaratildi. Kagit üzerinde yaratilan karakterler, bilgisayar ortaminda yeniden vektörel hale getirilip canlandirildi. Klip, yaklasik olarak 7000 kare çizimden olusturuldu. Motorsiklet tasarimlarinin özel olarak yapildigi klipte, grup elemanlarinin özel aksesuarlari, önemle dikkat edilerek animasyona aktarildi.

Albümden üçüncü klip, "Ahtapotlar" şarkısına geldi. Yönetmenliğini Güray Gürsoy`un gerçekleştirdiği klip, Sinefekt`in de katkılarıyla Makina FX stüdyolarında çekildi. Klibin animasyon eklemeleri, Canlandırma Servisi ekibi tarafından gerçekleştirildi. Çekimleri aralıksız olarak 36 saat süren klip, Ocak 2008 itibariyle müzik kanallarında gösterilmeye başladı ve listelerde zirvedeki yerini koruyor.

Grubun vokalisti olan ve bestelerin çoğunun altında imzası bulunan Yusuf Demirkol, gerek aykırı sahne duruşu, gerek sivri dili, gerekse de bir imza niteliği taşıyan kendine özgü ses rengi ile önce Ankara`nın ve son bir sene içerisinde de İstanbul`un underground Rock piyasasının en bilinen simaları arasında yerini aldı. Yusuf Demirkol`un kışkırtıcı, marjinal, provokatif ve nev-i şahsına münhasır sahne anlayışı sayesinde gerek kendisi, gerekse de Zakkum grubu, henüz albüm çıkmadan önce bile görsel, yazılı ve sanal yayın organlarında defalarca yer aldı.

Grubun davulcusu olan Cem Senyücel ise, Yusuf Demirkol ile beraber grubun ilk günlerinden beri değişmeyen tek elemanı olmasının yanı sıra, albümdeki bütün şarkıların sözlerine tek başına imza atarak, Türkiye müzik piyasasındaki davulcular arasında bir ilki gerçekleştirdi ve müzisyenlik dışındaki diğer becerisini de Zakkum grubunun albümüne yansıttı.

Gene bestelerin bir kısmında büyük emeği bulunan gitarist Eren Parlakgümüş ise basçı Emre Yılmaztürk ile beraber, Zakkum grubunun bar ve konser performanslarının vazgeçilmez simaları oldular ve kendi tarzlarını yarattılar.

Albümün çıkmasıyla birlikte, hakkında en çok konuşulan gruplardan biri haline gelen Zakkum`un albümden ilk çıkış şarkısı “Ah Çikolata”nın marjinal ve muadillerinden ayrışan görsellikteki klibi, büyük sansasyon yarattı. Şarkı, listelerde hızlı bir yükselişe geçti ve grup, bunu izleyen dönemde yazılı, görsel ve sanal yayın organlarında defalarca yer aldı.

Grupla ilgili daha detaylı bilgiye grubun resmi internet sitesi olan www.zakkumonline.com üzerinden ulaşılabilir.

Redd Biyografi

Redd 1996 yılının Eylül ayında kuruldu. İstanbul’da çeşitli mekanlarda İngilizce sözlü rock müzik yapmaya başladılar. 2000 yılında grup canlı müzik mekanlarında çalmaya devam ederken aynı anda beste çalışmaları yapmaya karar verdi. 2003 yılında gruba Suat Ayyıldız (davul) ve Ege Göktuna (bas) eşlik ettiler.

2004’te kendi prova stüdyosunu oluşturan grup, burada altı ay süren oldukça yoğun bir çalışma temposuna girdi. Üretim aşamasında piyasa ortamının yok etmesi muhtemel özgürlüğünden vazgeçmek istemeyen Redd, ilk albümü olan 50/50 ‘yi kendi başına aşamalar halinde kaydetmeye karar verdi. Albümde co-prodüktör olarak Redd’in yanında yer alan Levent Büyük ‘ün de desteğiyle Redd ilk albümünde de yer alan 50/50, Meleksin Güzel’ i kaydetti. “Kirli Suyunda Parıltılar” albümünde yeniden düzenlenerek yer alacak olan “Aşık” yine aynı dönemde Stüdyo 18’de kaydedildi. Bu süre içinde Stardium’la görüşmelere başlayan Redd, ilk stüdyo sürecinin bitmesine yakın bir tarihte Stardium’un ilk sanatçısı oldu. Kayıtlara kaldığı yerden devam eden grup yaklaşık bir ay içinde albümü yayına hazır hale getirdi.

Haftalarca liste başı olacak olan “Mutlu Olmak İçin”’i provalar sırasında albüm listesinden çıkaran grup, şarkıyı Levent Büyük ve Stardium’un yoğun ısrarıyla tekrar gündeme aldı. Albüm kayıtlarından önceki gece, şarkı beş yıl aradan sonra yeniden düzenlendi ve Redd’in çıkış şarkısı olarak seçildi. 2005 Şubat’ta çıkan 50/50 isimli albümün çıkış parçası “Mutlu Olmak İçin” birçok radyo ve müzik kanalının listelerinde haftalarca üst sıralarda yer buldu. Daha sonraki klip parçaları “Öperler” ve “Bahçelere Daldık”’la kitlesini genişleten grup, albümün çıkması üzerinden yaklaşık sekiz ay geçmişken ikinci albümü için çalışmalara başladı.

İkinci albüm çalışmalarına başlandığı sıralarda Redd, Suat Ayyıldız’ın grup elemanı olmasıyla beş kişi oldu. İlk albümün çıkmasından bir süre sonra Stardium’la yollarını ayıran Redd ikinci albüm için Pasaj Müzik’le anlaştı. 2006 Mayıs ayı başında “Kirli Suyunda Parıltılar” ismiyle ikinci albümünü yayınladı. “Falan Filan” isimli çıkış parçası altı hafta boyunca Türkiye müzik listelerinde birinci oldu. Aynı tarihlerde MTV Europe’da World Chart’a 10 numaradan giriş yaptı. Albümün ikinci klibi “Hala Aşk Var Mı” yı 2006 Kasım ayında çıkaran grup, bu şarkıyla da uzun süre liste başı oldu.

Redd, 2005 ve 2006 yılında Türkiye’nin birçok yerinde konser verdi. 2006 yazında Bulutsuzluk Özlemi’nin 20. Yılı için Açık Hava Sahnesi’nde düzenlenen konserde sahne performansı ve farklı sound’u ile çok konuşulurken Barışa Rock konserinin de kuşkusuz yine en fazla dikkat çeken gruplarından biri oldu.

2007 Temmuzunda Ghetto’da unplugged bir konser veren Redd bu konseri “Gecenin Fişi Yok” ismiyle Türkiye’de yapılmış ilk akustik konser dvd’sini yayınlayan Redd, MMA stüdyolarında “Plastik Çiçekler ve Böcek” albümünü kaydetti. Bir gün gibi kısa bir sürede kaydedilen albümde tüm şarkılar canlı olarak çalındı. Davulda Berke Özgümüş, bas gitarda ise Ege Göktuna eşlik etti. Her iki albüm de Redd’in askerlik öncesi ruh halini yansıtan önemli iki albüm olarak grubun antolojisinde yerini aldı. 2007 yılında Suat Ayyıldız yerini Berke Özgümüş’e bıraktı. Bas gitara ise grubun vokalisti Doğan Duru geçti. Yoğun bir prova döneminin ardından grup 2008’in son günlerinde Sony müzikle anlaştı.

Bir yıllık bir çalışmanın ürünü olan “21” i, 14 Nisan 2009’da yayınladı. 74 dakika, 4 bölümden oluşan albüm, 21 isimli karakterin yaşam öyküsünü sözel ve müzikal bir bütünlük içinde ifade eden albüm, Türkiye’nin gerçek anlamda ilk konsept albüm çalışmasıdır. Redd albüm çalışmalarının yoğunluğu nedeniyle uzun bir süre konserlerine ara veren grup albümün tüm aşamalarını kendi elinden çıkan yazı, röportaj, fotoğraf ve videoları oluşturdukları bir blog sayfası ile dinleyicileriyle tüm gerçekliği ile paylaşarak yeni bir ilke imza attı. Blog sayfası dünyanın dört bir yanından on binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Almora Biyografi
Senfonik ve Epik Rock’ ın Türkiye’deki öncü ismi Almôra, 2001 yılında Soner Canözer projesi olarak hayata geçti.

2002 yılında yayımlanan “Standing Still & Cyrano” E.P.si ve yine aynı yıl içerisinde yayımlanan debut albümü “Gates of Time” ile Almôra büyük bir başarı yakaladı. Basın ve radyolar tarafından da ilgi gören bu albüm, bazı gazete ve dergilerde 2002 yılının en iyi 10 albümü arasında gösterildi. Almôra, aynı yıl içerisinde Kemancı Zine dergisinin okuyucu oyları ile belirlenen “Yılın Yeni Topluluğu” ödülüne layık görüldü. Bazı yabancı dergilerde de olumlu kritikler alan bu albüm, özellikle Ürdün’de o yılın en çok ilgi gören yabancı rock albümleri arasında yer aldı.

Takip eden yıl, ikinci albüm “Kalihora’s Song” raflardaki yerini aldı. Almôra’nın ilk albümündeki başarısını perçinleyen bu albüm, özellikle yurt dışındaki birçok basın organından olumlu kritikler aldı.

2004 yılı sonbaharında çıkan 3. albümü “Shehrâzad” ile yurt dışındaki başarısını arttıran Almôra, bu albümün Japonya’da yayımlanmasının ardından uluslararası platformdaki yerini de sağlamlaştırmış oldu. Shehrâzad albümünün Japonya’da gördüğü ilgi üzerine, bu albümde bulunan Soner Canözer imzalı iki şarkı, ülkenin efsanevi müzikal topluluğu “Takarazuka” tarafından “Revue of Dreams” müzikalinde Ritchie Blackmore, Ronnie James Dio, Chris Impelliteri gibi ünlü müzisyenlerin eserleri ile birlikte Japonca olarak seslendirildi. Ayrıca bu albümden Avrupa’nın en prestijli rock müzik dergilerinden biri olan Alman RockHard’da övgü ile bahsedildi ve Almôra bir müzik ve kültür elçisi olarak nitelendirildi.

2006 yılı başlarına gelindiğinde ise, Almôra’nın, 4. stüdyo albümü ve diskografisindeki 5. yapıtı olan “1945” yayımlandı.

Masteringi New York Masterdisk stüdyolarında yapılan Almôra’nın bu yeni albümündeki iki şarkı dünyaca ünlü Türk Tenor Hakan AYSEV tarafından seslendirildi. Türk Rock Müziğinde bir ilk niteliğinde olan Rock- Opera tarzındaki bu çalışmalar, basın ve dinleyiciden tam not aldı.

Prodüksiyon anlamında da önemli bir aşama kaydeden Almôra, “1945” albümüyle ulusal basında geniş yer buldu ve müzikalitesiyle kendisinden övgü ile bahsettirdi. Bunun yanında “1945” albümü Yüxexes Dergisi yazarları tarafından “2006 Yılının En İyi Albümü” ödülüne layık görüldü.

Almôra kariyerindeki başarılarını yurt dışında albümler yayımlayarak 2006 yılında da sürdürmeye devam etti. “Kalihora’s Song”, “Shehrâzad” ve “1945” albümleri 2006 yılı ortalarında Meksika’da yayımlanırken; “1945” albümü Temmuz ayında Japonya’da dinleyicinin beğenisine sunuldu.

“Shehrâzad” albümü ise başarılarına bir yenisini ekleyerek, Blue Jean dergisi ve Milliyet gazetesinde “Türk Rock Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi 5 İngilizce Sözlü Rock Albümü” nden biri olarak gösterildi.

Almôra 2007 yazını en sevilen parçalarından biri olan Cehennem Geceleri için özel bir single ve video klip yayımlayarak geçirdi. Aynı yaz ilk albüm “Gates of Time” Meksika’da yayımlandı.

Almôra, 2008 yılı Şubat ayında “Kıyamet Senfonisi” albümünü yayımlayarak Türk Rock Müziğinde yapılan İlk Türkçe Sözlü Gotik Rock albümüne imza attı. Müzikal zenginliği, epik ve şiirsel sözlerinin yanı sıra hikayesiyle de göze çarpan bu albümde Soner Canözer birçok konuk müzisyen ile çalıştı. Türk Rock Müziğinin en önemli seslerinden biri olan Ogün SANLISOY “İyiler Siyah Giyer” isimli şarkıyı güçlü yorumu ile seslendirirken, davulda Arbak DAL ve basta Burak KULAKSIZOĞLU gibi Türk Rock dünyasının iki önemli müzisyeni de konuk olarak yer aldı. Yaylı çalgıları Şenyaylar Yaylı Çalgılar Topluluğu tarafından çalınan albümün masteringi ise bu konuda dünyaca ünlü projelere imza atmış olan Roger LIAN tarafından New York Masterdisk stüdyolarında gerçekleştirildi.

Almôra, konserlerinde sunduğu başarılı performansı ve göz dolduran sahnesi ile dinleyicilerine masalsı bir atmosferde seslenerek her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Almôra bu tarihe kadar dünyaca ünlü bir çok grupla çeşitli konser ve festivallerde aynı sahneyi paylaştı.

Pilli Bebek BiyografiPilli Bebek 1993'de Ankara'da kuruldu. 1990' ların sonlarına yaklaşıldığında, ortaya çıkan şarkılarını bir albümde toplamaya karar vererek stüdyo çalışmalarına başladı. Grubun ilk albümü "Uyandırmadan" Turgut Berkes yönetiminde 1998-1999 yıllarında kaydedildi. Bir yandan sahne ve konser programları devam ederken, öte yandan ilk albümünde yayımlanması Pilli Bebek dinleyicilerinin sayısının artmasını sağladı. Grup, yeni albümü "Olsun" la, yeni bir rock anlayışını benimsiyor ve Türkiye'nin henüz oluşmakta olan müziğine, gelecekte de değerlendirilebilir müzikal açılımlarını, özenli bir Türkçeyle sunuyor.

Bugüne farklı oluşumlarla gelen Pilli Bebek' in kadrosu, gitar ve vokalde Cem Kısmet, bas ve geri vokalde Emre Yalçıntaş, davul ve geri vokalde Emre Günaydın 'dan oluşmakta. Grubun ikinci albümünün prodüktörlüğünü Cem Kısmet ve Uğur Memiş üstlenmiş.

Pilli Bebek başarıyı, "tasarlanmış olanla hayata geçirilenin örtüşmesi" olarak tanımlıyor.

Karapaks BiyografiTürk rock müziğin köklü gruplarından Mavi Sakal'dan da tanıdığımız grubun sanatsal temel taşı olan Kaan Altan (Gitar) başta olmak üzere, Andy Wand (Bass gitar) ve Sinan Tansal (perküsyon) bir araya gelerek, yanlarına Timur Kurşunoğlu (Davul) ve Erdinç Ünlü'yü de (Vokal) alarak oluşturdukları rock grubudur.

2006 yılında ilk albümleri olan "İkinci Yol"u yayınladılar. Albümün söz ve müzikleri Kaan Altan'a aittir. Albümdeki dört şarkıya klip çekmişlerdir: "Hüznü Gözlerinin Arkasında", "Yarın Cennet Olacak", "Böyle","Kraliçe Karınca". Albümdeki "Gönlümde" parçası Mavi Sakal'ın "Kan Kokusu" adlı albümünde de yer almaktadır.

Grup şu anda yoluna Kaan Altan (Gitar), Emre Altaç (Bass gitar), Sinan Tansal (perküsyon) , Timur Kurşunoğlu (Davul) ve Oğulcan Çınar(Vokal) olarak devam etmektedir.

Demir Demirkan BiyografiDemir Demirkan müzik hayatına 13 yaşında gitar çalarak başladı. Temel müzik teorisini kendi çabalarıyla öğrendikten hemen sonra kendi şarkılarını ve sözlerini yazmaya başladı. En başta etkilendiği grup ve müzisyenler arasında Pink Floyd, Deep Purple ve Paul Simon'i sayabiliriz.

Ortaokul ve lise yıllarında okul bünyesinde kurduğu grupta şarkı yazarı, solist ve gitarist olarak yer aldı. Daha sonra üniversite yıllarında Steve Vai, Yngwie Malmsteen gibi rock gitar virtüözlerinin etkisiyle daha çok gitar çalmaya yönelip rock gitar tekniği üzerine yoğunlaştı.

1990 yılında İstanbul tabanlı heavy/rock grubu Pentagram'a katıldı ve grubun ikinci çalışması olan Trail Blazer albümünde gitarist ve şarkı yazarı olarak bulundu.

1992'de müzik eğitimi almak için Los Angeles'a taşındı ve MI - Musician's Institute'a başladı. Scott Henderson, Frank Gambale, Paul Hanson gibi isimler ile çalışma olanağı buldu. Los Angeles'da yaşadığı dört yıl boyunca çeşitli rock, fusion, jazz, afro ve funk gruplarıyla gitarist ve şarkı yazarı olarak çalışmalar yaptı. Anaheim tabanlı Mesheen adlı grup ile Paul Sabu'nun prodüktörlüğünü yaptığı bir albüm kaydetti. 1993 yılında Seeking Shade adlı grubu kurdu ve bu grupta şarkı yazarlığı, gitarist ve solistlik yaptı. Seeking Shade, Los Angeles ve çevresinde konserler ve bar programları yaptı, ve hiç piyasaya sürülmeyen bir albüm kaydetti.

Demir Demirkan 1996'da İstanbul'a taşındı. Taşınmasıyla beraber Şebnem Ferah, Sertab Erener gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanatçıların albümlerinde prodüktörlük, gitaristlik ve şarkı yazarlığı yaptı. 1997'de tekrar Pentagram'a katılıp Anatolia albümünü kaydetti.

2000 yılında ilk solo albümü olan Demir Demirkan'ı Sony Müzik etiketi ile yayınlandı. Daha sonra 2002'de Dünya Benim ve 2004'de 2004 İstanbul albümleri yayınlandı. Bu albüm Avrupa'da onbir ülkede yayınlandı. Bu albümün tanıtım turnesi için Mike Tramp (Whitelion) ile bir Avrupa turnesi yaptı.

Demir Demirkan solo albümlerinin yanısıra prodüktörlük ve şarkı yazarlığı kariyerini de bırakmadı. Sertab Erener için yazdığı şarkılar Avrupa ve Türkiye'de büyük ilgi ile karşılanırken içlerinden bir tanesi "Every Way That I Can" 2003 Eurovision Şarkı Yarışmasında birincilik ödülü aldı ve dünya marketlerinde 400.000 adet single satışı yaptı.

Yaptığı çalışmalar arasında reklam/TV jingle ları, dizi ve film müzikleri de bulunan Demir Demirkan'ın bu alanda yaptığı en önemli çalışması, 2005'de çekilen Gallipoli/Gelibolu savaşı belgeselinin müzikleridir. Etnik sazların Türkiye'de, senfonik orkestranın ve koronun da Prag'da kaydedildiği bu film müziği Türkiye'de ve Avustralya'da Soundtrack CD olarak da yayınlandı.

Demir Demirkan, Sertab Erener ile dünyaya sunmak üzere oluşturdukları “Painted On Water” adlı projede prodüktörlüğü Norah Jones’un Grammy rekortmeni “Come Away With Me” adlı albümünün prodüktörü Jay Newland ile paylaştı. Demir Demirkan “Painted On Water” albümünde besteci, gitarist, aranjör, yorumcu ve co-prodüktör olarak yer alıyor.
2008 Kasım ayında yapmış olduğu turneden toplanan görüntüler GERÇEK isimli dvd de toplanmıştır.Bu dvd 2009 mayıs ayında YÜXEKSES dergisiyle ücretsiz olarak 14.000 adet dağıtıldı.

Model Biyografi


2005 yılında Okan Işık (gitar), Aşkın Çolak (davul-perküsyon) ve Can Temiz (bas gitar) tarafından "A due Carmen" adıyla kurulan grup daha sonra 2007 yılında Fatma Turgut'un (vokal) katılımıyla son halini aldı. 2008 yılında ise adını MODEL olarak değiştirdi.

Genç grup; 2007 yılı 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri - Billboard Özel Ödülü ve Nokia Super Sound'07 Yarışması - "Arkadaşınla En İyi Giden Şarkı" kategorisinde birincilik ödülü sahibi.

MODEL; 2009 yılında GNL Entertainment'ın desteği ile piyasaya çıkardığı "Perili Sirk" adlı E.P. çalışmasının klip parçası "Olmaz" ile dikkat çekti. Grubun, albümde yer verdiği "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli cover parçalarına Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Levent Yüksel eşlik etti.

Albüm ve sahne çalışmalarının yanı sıra şirketler için ürettiği jinglelar ile de tanınan MODEL; 2009 yılında düzenlenen "Marka Konferansı" için 10. Yıl marşı ve konferans süresince çalınmak üzere 1 adet "jingle" ile 1 adet "intro" besteledi. Ayrıca hem 2009 hem 2010 yılında konferansın müzikal koordinatörlüğünü üstlendi. Grup 2010 yılında ise, Efes Pilsen "Sokakta Hayat Var" projesinin yanında AFM, Herbalife, Algida, Sinpaş gibi markalar için jinglelara imza atarken, Efes Pilsen One Love Festivali ile 25 Eylül'de Antalya'da gerçekleştirilen "Oktoberfest"de sahne aldı.

Grubun Efes Pilsen için bestelediği "Sokakta Hayat Var" adlı şarkısı, dijital iş ve kültür dergisi "Digital Age" tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Digital Age Awards" töreninde, "En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi" ödülünü kazandı.

Şarkılarında, hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan MODEL’in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün. MODEL; birçok şehirde sahne aldıkları konserler ve festivallerin yanı sıra Picante, Mask, Pulp, Roxy, Bronx Pi Sahne, Connect Module, İstanbul Live, Jolly Joker, Babylon, Moda Deniz Kulübü gibi çeşitli mekanlarda canlı müzik performanslarını sergiledi.

2011 Şubat ayının sonunda ise Demir Demirkan prodüktörlüğündeki ikinci stüdyo albümleri "Diğer Masallar" yayınlandı.

Lityum BiyografiLityum'un müzik hayatının özeti, sahnede başlayıp, sahnede devam eden ve sahnede bitmesi umulan bir hikayedir. 2005 yılında cover performanslarına başladıklarında, grubun amacı birgün kendi albümüne sahip olmaktı. Beğeniyle takip edilen cover performanaslarını kendi besteleriyle süslediler ve izleyicisinin övgüsünü,beğenisini aldılar. Dinleyiciler takipçilere, takipçiler fanlara dönüşmeye başlayınca artık zamanın geldiğini anladılar. Bir çok başarı yakalamış Hatun isimli parçalarının adını taşıyan single çalışmalarıyla 2008 Ocak ayında profesyonel müzik piyasasına giriş yaptılar. Grubun en beğenilen özelliklerinden biri olan etkili canlı performanslarını yansıttıkları klipleriyle daha geniş kitlelere Lityum' un sahnede neler yaptığını gösterebilmek istediler. Sahneye ve canlı performansa bu kadar aşina bir grubun ilk albümü Parabol Prodüksiyon etiketiyle, 1 Temmuz 2009 tarihinde "Sahnede" adıyla raflarda yerini aldı. Çık Hayatımdan adlı parçalarını çektikleri klip ile gündemdeki yerini koruyan Lityum, müzik piyasasının ünlü isimleriyle ortak çalışmalar yürüterek her yaptığı işte kaliteyi ön planda tuttu. "Lityum Sahnede dinlenir!" sloganıyla yoluna devam eden grubun konserleri ilgiyle takip edilmektedir. Performansları sırasında dinleyicisiyle bağ kurmayı seven grup, "sahne"yi hayat kaynakları olarak tanımlıyor.

Göksel Biyografi

Türk müzik dünyasında kendine özgü yorumu ve değişik ses rengi ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan Göksel, müzik hayatına Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde eğitimini sürdürürken Araya Odo Çok Sesli Korosu’nda koristlik yaparak başladı ve sonunda müziğe olan eğilimi ağır bastığı için felsefe eğitimini yarıda bırakıp İran asıllı opera sanatçısı Evlin Bahçeban ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Gül Sabar’dan şan ve solfej dersleri almaya başladı.

1995 yılında Sezen Aksu'nun vokalist çalışmalarında yer aldığı sırada. Onno Tunç’la tanışması Göksel’in müzik kariyerinin dönüm noktası oldu ve ilk albümünün sözleşmesini imzaladı. Takip eden dönemde bir yandan albümünün hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da 2 yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Albümle ilgili çalışmalarını, Onno Tunç’un vefatının ardından albümün prodüktörlüğünü üstlenen Sarp Özdemiroğlu ile sürdürdü.1997 yılında, 2 yıllık çalışmanın ürünü olan "Yollar" adlı ilk albümü yayınlanan Göksel, özellikle albümün hit şarkısı olan "Sabır" ile büyük bir çıkış yaptı. İlk albümündeki 7 şarkının söz ve müziğine imzasını attı.
Göksel, prodüktörlüğünü Alper Erinç’in üstlendiği ikinci albümü "Körebe" yle müzikal anlamda farklı bir noktaya geldiğini açıkça belli etti. Albümün piyasaya çıkmasının ardından çıkış şarkısı "Depresyondayım" ilginç sözleri ve müzigi ile her kesimden büyük ilgi gördü. Bu albüm birçok müzik elestirmenlerince yılın en iyi albümü, söz ve müzigi kendisine ait olan Depresyondayım sarkısı da yılın en iyi sarkısı ünvanlarına layık gösterildi. İki yıllık bir aradan sonra Göksel, “Söz Ver” adlı albümü ile 2003’te bir kez daha sevenleriyle buluştu.
Yunanistanlı grup “Omega Vibes” ın albümünde yer alan Karşı Kıyıya parçasını Türkçe söz yazarak seslendiren Göksel, bu şarkıya da albümünde yer verdi.
2005 Mart ayında birbirinden güzel 11 şarkının yer aldığı 4.albümü “Arka Bahçem” ile müzikseverlerle yeniden buluştu. Göksel, prodüksiyonu ve aranjmanı Alper Erinç’e ait olan albümde, 10 şarkının bestesi ve sözüne imza attı. Kibariye’nin sesi ve yorumuyla hafızalarımızda yer eden “Kim Bilir” de albümün sürprizi ve tek “cover” şarkısı oldu.Göksel’ in son albümü “Ay’ da Yürüdüm” Nisan 2007’ de müzik marketlerdeki yerini aldı. Aranjörlüğünü yine Alper Erinç’ in üstlendiği çalışmada, diğer 4 aldümde olduğu gibi şarkıların tamamına yakını Göksel’ e ait. 2007 yılının en çok ilgi gören albümlerinden biri olan “Ay’ da Yürüdüm” de, “Çok Kötü Şeyler “ ve “Yabani Otlar” adlı parçaların müzikleri Alper Erinç ve Göksel’ e aitken, “Taş Bebek” de ise söz ve müziklerde Teoman ve maNga’ dan Ferman Akgül’ ün imzası var.
2009 mayıs ayında raflarda yerini alan “Mektubumu Buldun mu? ”isimli albümü şarkıların orijinaline sadık kalınmış aranjmanları ile sizi şehrin eski caddelerinde ispanyol paça pantalonlarla iyi niyetli bir gezintiye çıkaran ve eski şarkılara yeni bir soluk getiren Göksel, 2010 nisan ayında çıkardığı "Hayat Rüya Gibi" albümünde de 70li yılların unutulmaz şarkılarını söylemeye devam ediyor. Bu albüm yine sizi 70li yılların sahil çay bahçelerinde apartman topuklu ayakabılarıyla gezdiriyor.

Diskografi - Yollar (1997) - Körebe (2000) - Söz Ver (2003) - Arka Bahçem (2005) - Ay’da Yürüdüm (2007) - Mektubumu Buldun mu? (2009) - Hayat Rüya Gibi (2010)