5/26/2011

Keşfedilmeye Hazır "Başka Dünyalar"

Keşfet isimli bölümümüz “Başka Dünyalar” grubu ile başlıyor.


Başka Dünyalar, albümleriyle 2010 yılında müzik severlerle buluşmuş olsa da, aslında 2001’den bu yana yıllardır var olan ve sahne tecrübesi olan bir grup. Geçen 9 yılık sürede Cadillac ismiyle sahnede yer almışlar. Başka Dünyalar, vokalde Onur Urel, gitarda Veysel Çolak, bas gitarda Alper Ketenci ve davulda Güçlü Başarır’dan oluşuyor.


   Grubun 2010 yılında albüm çıkardığını belirtmiştik, biraz da albümden bahsedecek olursak. Albümün başlangıcına gidecek olursak, Onur Urel’in (vokal) Veysel Çolak’a (gitar), albümde yer alan “O zaman olmaz” isimli parçayı dinletmesiyle albüm fikri ortaya çıkmış. Mayday stüdyolarında yapılan kayıtların ardından, 9 parçalık bir albüm müzik severlerle buluşmuş.

“Ruhunu Kurtar” albümündeki şarkılar şöyle;

1. Anlamıyorum
2. Deli Orman
3. Bugün
4. O Zaman Olmaz
5. Yorgunum
6. Ruhunu Kurtar
7. Unutma
8. Yarınım Yok
9. Yoksun

   Grup albümün çıkış parçası olarak, “O zaman olmaz” isimli parçayı seçmişler. Klip Özgüç Yiğit yönetmenliğinde foto animasyon teknikleriyle çekilmiş.Albümün 2.klibi ise, ‘Deli Orman’ şarkısına Caner Ceyhan tarafından kalabalık bir oyuncu kadrosuyla Riva ormanlarında çekilmiş.Klipte çok yakında müzik severlerle olacak.Şarkıları dinlemeyi sizlere bırakmakla beraber, Rockoza.com olarak “Yorgunum” isimli parçayı beğendik.

Başka Dünyalar, “Ruhunu Kurtar” isimli albümleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

Ayrıca bu içeriğin daha kalıcı olması amacıyla,bu içeriği 4 sayfalık mini-magazin formatında görüntüleyebilirsiniz.Derginin üzerine tıklayarak tam ekran okuyabilir, http://issuu.com/rockozacom/docs/baskadunyalar adresinden de dergiyi indirebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder