5/30/2011

Duman'dan Yeni Albüm 'Canlı' 3 Haziranda Geliyor!Türk rock müziğinin sadık bir dinleyici kitlesine sahip önemli gruplarından DUMAN´ın, 32 şarkıdan oluşan 2 CD´lik konser albümü “CANLI” 3 Haziran´da Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.
Kaan Tangöze (vokal/gitar), Batuhan Mutlugil (gitar), Ari Barokas (bas) ve Cengiz Baysal´dan(davul) oluşan Duman, bugüne kadar beş stüdyo albümü  ile bir konser albümü ve DVD´sini müzik severlerin beğenisine sundu.
Prodüktörlüğünü Duman´ın üstlendiği, Durul Seren´in kayıt, miks ve masteringini yaptığı  “CANLI” albümünün ilk klibi “Helal Olsun” olarak belirlendi. Sözleri Kaan Tangöze müziği Batuhan Mutlugil´e ait Hürcan Emre Yılmazer yönetmenliğinde çekilen klip, 7 Kasım 2010 tarihli Bostancı Gösteri Merkezi konserinin görüntülerinden oluşuyor.
DUMAN´dan ilk defa akustik yorumlar ve sürpriz iki cover şarkı...
2010 ve 2011 yıllarında yapılan beş farklı konserin kayıtlarından oluşan “CANLI” albümündeki şarkılar, rock müzik severlerin beğenisine 2 CD´de sunuldu. Merakla beklenen çalışmanın en büyük özelliği bazı Duman şarkılarının akustik olarak yeniden yorumlanması. “Dibine Kadar”, “Sarhoş”, “Elleri Ellerime” ve “Haberin Yok Ölüyorum” gibi şarkıların akustik yorumların yer aldığı albümün bir diğer sürprizi de cover şarkılar. Yıllar önce Erkin Koray´ın yorumladığı söz ve müziği Burhan Bilgin´e ait olan “Sen Yoksun Diye” ve Aşık Veysel´in “Kara Toprak” türküsü albümün dikkat çeken çalışmaları.
Duman´ın konser albümü “CANLI” 15 gün boyunca ilk kez ve sadece www.muzikicinefes.com sitesinde yer alacak.

3 Haziran´da müzik marketlerdeki yerini alacak olan CANLI albümünün Lansman konseri muzikicinefes.com katkılarıyla 4 Haziran gecesi Studyo Live terasta gerçekleşiyor.

0 yorum:

Yorum Gönderme