1/15/2011

100 Derece Biyografi


100 Derece'nin temelleri, Barış Çakır, Uluç Taşocak ve Emre Cebeci'yle 2000 yilinda atıldı. Üçlünün lise yillarına uzanan arkadaşlıkları, ilerleyen dönemde onları müzikal birlikteliğe getirdi. Uluç 'Siddhartha', 'Dawn', Barış 'Monkey's Popcorn', 'Cockroach', Emre 'Dimensions', ‘Taxi' gibi gruplarda senelerce Türkiye'deki Rock'n Roll müziğin gelişimine katkıda bulundular.

Müzikal ve görsel ilhamını 50lerin rock n roll’u, 60ların reggae’si, 80-90ların punk rock’u ve bu türlerin yarattığı tarzlardan alan 100 Derece; sıradışı soundu ve ironik sözleriyle dikkat çekti.

“Punk'n Roll” adını verdikleri kendilerine özgü müzikleriyle dinleyenleri “ısıtacaklarını” vaadeden 100 Derece 2005’e kadar sayısız konser ve performansın yanısıra 4 adet demo çıkardı. 2005’e gelindiğinde grup, Ada Müzik etiketiyle “Kahpe Felek” adlı ilk albümlerini yayınladılar.

Grup; birçok sehirde bar konserlerinin yanısıra, H 2000, Rock İstanbul, Europe Music Fest. gibi birçok ulusal ve uluslararası müzik festivalinde ve üniversite şenliklerinde de çok sayıda konser verdi. 2006 senesinde grup, tüm kadro askere gitti. Askerden 2007 sonunda dönen grup, yenilenen kadrosuyla konserlere ve ikinci albüm çalışmalarına başlamıştır.


Grup Elemanları ;

Barış Çakır

1991'den beri aktif olarak çesitli bar ve beste gruplariyla çalıştı. Eski grupları Monkey's popcorn, Cockroach.

*Söz ve besteleri yapiyor, grubun solisti ve gitaristi.

Uluç Taşocak

14 yıldır müzikle uğraşıyor. Dawn, Too Much gibi gruplarla çalıştı.

*Bateri çaliyor.

Mert Alatan

4 yıldır trompet çalıyor. İmer Demirer ,Butch Morris, Ricky Ford, Ali Perret ile ensemble çalışmaları yaptı.

*Trompet çalıyor.

Ünal Savaş

10 seneden beri bas gitar çalıyor. Eski grubu Miskins.

*Bas gitar çalıyor.

Sarp Çakıroğlu

15 seneden beri müzikle uğraşıyor. Eski grubu Miskins.

*Grupta gitar, hammond ve ıslık çalıyor. (joker)

0 yorum:

Yorum Gönder