1/08/2011

Gece BiyografiGece; Can Baydar (Vokal, Gitar) ve Eren Çilalioğlu’nun (Davul) lise yıllarında başladıkları müzik çalışmalarına 2000 yılında Gökçe Balaban’ın (Bas) dahil olmasıyla kurulmuş ve 2004 yılında Erdem Başer’in (Gitar) katılımıyla son halini almıştır.

Gece; 2001 yılından 2008 yılına kadar Ankara’nın önemli barları Saklıkent, Limon, Manhattan ve If’te düzenli olarak sahne almış ve çeşitli üniversite ve lise şenliklerinde de yer almıştır. Kurulduğu günden itibaren beste çalışmaları yapan grup, 2005 yılında Roxy Müzik günlerinde finale kalma başarısı göstermiştir.

2005 yılından itibaren beste çalışmalarını hızlandıran Gece, 2008 yılı başında ilk albümü için stüdyoya girmiş ve Mayıs 2008’de de ilk albümünü yayınlamıştır. On şarkı içeren "İçinde Saklı" adlı albümün prodüktörlüğünü Koray Candemir üstlenmiştir. Albümde bulunan Aşık mıyız, Öldür İstersen, Hoşuna mı gitti ve Bar adlı şarkılara video klip çekilmiştir.

Albüm sonrası sahne çalışmalarına devam eden grup, Masstival ve Rock’n Coke başta olmak üzere Türkiye’nin önemli festivallerinde sahne almıştır. 2010 yılında Sony Music’le çalışmaya başladıktan sonra bir Orhan Atasoy bestesi olan "Gamsız" adlı şarkıyı İskender Paydaş prodüktörlüğünde yorumlamış ve single olarak piyasaya sürmüştür.

Gece 2011 yılının ilk aylarında kaydettiği ve nisan ayında raflardaki yerini alacak olan ikinci albümlerinin çıkış şarkısı olan “Ben Öldüm” ve klibini geçtiğimiz günlerde müzikseverler ile paylaştı.

0 yorum:

Yorum Gönder